pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 28 listopada 2016
  • wyświetleń: 1033

Spotkanie młodzieży PZS 1 z niepełnosprawnymi uczniami DOREW

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

We wtorek, 22 listopada uczennice PZS nr1: Weronika Słomka, Anna Wiera, Wiktoria Puchałka wraz z nauczycielami - Agnieszką Klimczok i Urszulą Strzałką-Wcisło odwiedziły uczniów Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Pszczynie.

Spotkanie młodzieży PZS 1 z niepełnosprawnymi uczniami DOREW - 22.11.2016 · fot. PZS nr 1


Celem spotkania było przybliżenie niepełnosprawnym podopiecznym placówki tematyki bezpieczeństwa w życiu codziennym. Uczennice w interesujący sposób czytały opowiadania, wcielając się w role bohaterów, by w ten sposób uczulić na pewne zagrożenia czyhające na każdego z nas w domu. Podały również zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz ważne przestrogi, z którymi należy liczyć się w życiu codziennym.

Nasi nowi znajomi w końcowej części spotkania otrzymali obrazki podsumowujące omawianą problematykę. Poważna tematyka zaprezentowana została niepełnosprawnym uczniom w sposób obrazowy, z nutą humoru, by nie straszyć, ale przestrzegać.

Spotkanie młodzieży PZS nr1 z uczniami placówki upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Sprzyjało integracji i wzajemnemu poznaniu. Miłym akcentem na zakończenie były upominki w postaci ozdób choinkowych, które wręczyła nam niepełnosprawna młodzież.

Zadanie realizowane było w ramach programu Bezpieczna+.

PZS nr 1 w Pszczynie

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj