pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 24 listopada 2016
  • wyświetleń: 1016

Warsztaty o agresji rówieśniczej w "Samochodówce"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

21 listopada młodzież "Samochodówki" uczestniczyła w warsztatach przeprowadzonych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie. Tematem spotkania była agresja rówieśnicza.

Warsztaty o agresji rówieśniczej w "Samochodówce" - 21.11.2016 · fot. PZS nr 1


Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat różnych form agresji, a następnie aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Pierwszym zadaniem, które uczestnicy tego spotkania musieli wykonać było podanie synonimów i skojarzeń bezpośrednio związanych z kluczowym tematem. Młodzież chętnie dzieliła się swoimi skojarzeniami i uczestniczyła w dyskusji.

Kolejnym punktem warsztatów była projekcja filmu, który niósł za sobą ogromne przesłanie. Uczniowie musieli wcielić się w sytuację kata i ofiary. Ich spostrzeżenia i wnioski po projekcji filmu pozwalają jasno stwierdzić, iż nie można być obojętnym na agresję, której jesteśmy świadkami.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania warsztatów o tej tematyce w naszej placówce. Dziękujemy również młodzieży, która wykazała się ogromnym zaangażowaniem podczas tych zajęć.

Zajęcia odbywały się w ramach realizacji programu Bezpieczna +.

PZS nr 1 w Pszczynie

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj