pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 22 listopada 2016
  • wyświetleń: 1673

Warsztaty plastyczne w Przedszkolu im. Misia Puchatka nr 21

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

28 października i 18 listopada w Przedszkolu im. Misia Puchatka odbyły się warsztaty plastyczne pt. "Nasze Zmysły", koordynatorem zajęć była pani Agnieszka Urban. Był to cykl zajęć warsztatowych z wykorzystaniem elementów sensoplastyki.

Warsztaty plastyczne w Przedszkolu im. Misia Puchatka nr 21 - 28.10 i 18.11.2016 · fot. Publiczne Przedszkolne nr 21


Sensoplastyka to metoda wspierania rozwoju dziecka poprzez działania z zakresu stymulacji sensorycznej w oparciu o edukację plastyczną. Podczas pierwszych zajęć dzieci miały okazję własnoręcznie stworzyć masę solną - co nie było łatwe, która posłużyła do stworzenia "węża" - ścieżki sensorycznej. Każde dziecko miało możliwość wyłożenia ścieżki różnego rodzaju fakturami. Do tego zadania posłużyły: kasztany, żołędzie, kasza, ryż, fasola, makaron, folia, szklane kuleczki.

W kolejnych zajęciach dzieci miały możliwość artystycznego wyrazu poprzez zajęcia z malarstwa połączone z muzykoterapią. Uczestnicy słuchając muzyki poważnej mogli samodzielnie pomalować rękami i nogami przygotowane bawełniane zasłony. Efekt był znakomity. Obecnie zasłony zdobią okna przedszkolne.

Podczas warsztatów wszyscy świetnie się bawili. Na zakończenie każdy z uczestników mógł podziwiać efekty swojej pracy, otrzymał medal i słodką nagrodę. Zajęcia te posłużyły również do budowania prawidłowych relacji miedzy dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi a dziećmi pełnosprawnymi. W zajęciach wzięły udział grupy: II, III, VIII - specjalna, IX - specjalna.

Agnieszka Urban / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj