pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 21 listopada 2016
  • wyświetleń: 1058

Uczniowie Technikum nr 1 w Woli na praktykach we Włoszech

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Technikum nr 1 w Woli" podaj

Podczas gdy w Polsce zaczęły się już jesienne chłody i dająca się we znaki nieustająca plucha, 16-osobowa grupa uczniów z Technikum nr 1 w Zespole Szkół w Woli spędziła cały październik delektując się słońcem, ciepłem i wciąż trwającym latem na Adriatykiem. Brzmi jak sen, jednak w przypadku tych uczniów była to przyjemna codzienność praktyk zawodowych realizowanych w Bari, na południu Włoch.

Uczniowie Technikum nr 1 w Woli na praktykach we Włoszech - 10.2016 · fot. Technikum nr 1 w Woli


Łącząc przyjemne z pożytecznym uczniowie doskonalili swoje umiejętności w dziedzinie hotelarstwa oraz technologii żywienia. W czasie trwania praktyk grupa miała możliwość nauczyć się przygotowywania typowych włoskich potraw, poznać rynek pracy we Włoszech oraz doskonalić umiejętności językowe (język angielski i włoski). Ponadto, mogli poznać włoską kulturę, nie tylko kulinarną.

W czasie wolnym od zajęć uczniowie zwiedzali okolice, udzielali się charytatywnie (pomagając przy organizacji lokalnych festynów) oraz poznawali pełne historycznych zabytków Bari. Oczywiście mogli również korzystać z wciąż pięknej pogody odpoczywając na przyhotelowej plaży.

Wyjazd na praktyki zagraniczne nie byłby możliwy bez dofinansowania z Unii Europejskiej pozyskanego w ramach programu Erasmus+. W szkole od 1 czerwca 2015 roku realizowany jest projekt Erasmus+ "Skuteczna praktyka zawodowa dziś - sukces zawodowy jutro", którego głównym celem było przygotowanie uczniów do wyjazdu na praktyki zagraniczne oraz sfinansowanie podróży i pobytu we Włoszech.

erasmus +

Joanna Kocioła

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Technikum nr 1 w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Technikum nr 1 w Woli" podaj