pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 10 listopada 2016
  • wyświetleń: 730

Druga odsłona odblaskowych zwierzaków w Pawłowicach

Dobiega końca drugi cykl spotkań zorganizowanych przez pszczyńskich policjantów, strażaków i starostwo dla najmłodszych mieszkańców powiatu. Tym razem, podczas trzydniowych prelekcji mundurowi spotykają się z dziećmi z Gminy Pawłowice.

Druga odsłona odblaskowych zwierzaków w pawłowickich szkołach - 11.2016 · fot. KPP Pszczyna


Dla wszystkich uczniów przewidziano odblaskowe zwierzaki, z którymi mogą bezpiecznie ruszyć w drogę. Wcześniej jednak, każdy z nich musi zdać egzamin na przejściu dla pieszych w "Miasteczku Ruchu Drogowego". Wszystko odbywa się pod bacznym okiem specjalisty z drogówki.

Przygotowane dla dzieci ćwiczenia przeprowadzane są na specjalnie przygotowanych skrzyżowaniach, w otoczeniu znaków drogowych i sygnalizatorów świetlnych. "Miasteczko Ruchu Drogowego" zostało rozłożone na sali gimnastycznej w Pawłowicach. To umożliwiło do tej pory przeszkolenie w krótkim czasie dużej ilości uczniów. Praktykę poprzedza zawsze krótka pogadanka o bezpieczeństwie i mały wykład na temat widoczności pieszego po zmierzchu. Tu, dla zmotywowania szkolaków do noszenia odblasków, zostają im wręczone fluorescencyjne misie, baranki i słoniki. Takie kolorowe odblaski z pewnością będą chętnie przypięte przez dzieci do kurtek i tornistrów. Co najważniejsze jednak, odblaskowe zwierzaki sprawią, że mali piesi będą widoczni przez kierowców z dużych odległości.

O atrakcyjność pogadanki dbają zarówno policjanci, jak i strażacy. Mundurowi prezentują milusińskim sprzęt służbowy, radiowozy i wozy strażackie. Jak zawsze, przy okazji takich spotkań, nie brakuje pamiątkowych zdjęć i mnóstwa pytań przyszłych kandydatów do służby w policji czy straży pożarnej.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.