pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 4 listopada 2016
  • 2 grudnia 2016
  • wyświetleń: 6279

Wielki Test Języka Angielskiego za nami. Pszczynianie się sprawdzili

W niedzielę, 20 listopada w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego pszczynianie udowodnili, iż Pszczyna też zna angielski. Wieli Test Języka Angielskiego to ogólnopolski projekt, podczas którego mieszkańcy Pszczyny całkowicie bezpłatnie mieli możliwość zmierzyć się z cenionymi testami TOEIC oraz TOEFL Junior® i przy ich pomocy sprawdzić swój poziom znajomości języka angielskiego.

Wielki Test Języka Angielskiego - 20.11.2016 · fot. BEST CJO


To już druga edycja testu w Pszczynie. W teście wzięło udział kilkadziesiąt osób. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Pierwsza to dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Ich zgłosiło się około 20. Druga to młodzież 13-17 lat, którzy rozwiązała test Toefl Junior. A także najstarsza grupa - 18+.

Na losowo wybranych uczestników czekały upominki ufundowane przez BEST CJO oraz Urząd Miejski w Pszczynie, a nagrody specjalne (kurs językowy oraz nagrody książkowe) trafiły do laureatów konkursu na najlepsze hasło promujące naukę języka angielskiego. Znamy już oficjalny wyniki i wiemy, że Pszczynianie mogą pochwalić się znajomością angielskiego na poziomie B1 w skali CEFR.

Wielki Test Języka Angielskiego - 20.11.2016
Wielki Test Języka Angielskiego - 20.11.2016 · fot. BEST CJO


Lokalnym organizatorem testu było BEST Centrum Języków Obcych, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Pszczyny Pan Dariusz Skrobol.

Wielki Test Języka Angielskiego - 20.11.2016
Wielki Test Języka Angielskiego - 20.11.2016 · fot. BEST CJO


Wielki Test Języka Angielskiego jest to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne, jednego dnia mieszkańcy blisko 60 polskich miast piszą udostępniony przez ETS Global test, który określi ich poziom znajomości języka angielskiego. Warto dodać, że podczas dotychczasowych edycji, Wielki Test Języka Angielskiego pisało 18 i pół tysiąca Polaków w 102 miastach, a ogólny wynik dla Polski w skali CEFR to poziom B1+."

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.