pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 3 listopada 2016
  • wyświetleń: 1361

Logistycy i ekonomiści z PZS 2 na stażu zawodowym w Lizbonie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

W poniedziałek, 17 października kolejna grupa uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie wyruszyła zdobywać doświadczenie zawodowe na zagranicznych stażach. Logistycy i ekonomiści, którzy przeszli pozytywnie rekrutację, pracują i mieszkają przez 4 tygodnie w pięknej stolicy Portugalii - Lizbonie.

Logistycy i ekonomiści z PZS 2 na stażu zawodowym w Lizbonie - 10.2016 · fot. PZS nr 2


16 uczestników, w tym 10 techników logistyków i 6 techników ekonomistów musiało wykazać się znajomością języka obcego, dobrymi wynikami w nauce, odpowiednimi predyspozycjami zawodowymi i cechami osobowościowymi, aby przejść pozytywnie rekrutację i zostać zakwalifikowanym do wyjazdu.
Staż poprzedzony był specjalnymi przygotowaniami. Szkoła zorganizowała zajęcia z języka portugalskiego oraz warsztaty kulturowo-pedagogiczne.

W ciągu tygodnia uczniowie pracują w portugalskich firmach, zyskując doświadczenie zawodowe na europejskim rynku pracy oraz podnosząc swoje kompetencje zawodowe. W weekendy natomiast zwiedzają Portugalię, poznają kulturę, tradycje i kuchnię tego kraju.

Wyjazd był możliwy dzięki udziałowi w projekcie "Młodzi technicy we współczesnej Europie" finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), który daje szansę na wspaniały sposób kształcenia się.

Jarosław Kinalski

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj