pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 21 października 2016
  • wyświetleń: 1209

Pszczyńska "Dwójka" wzięła udział w biciu rekordu Guinnessa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

W poniedziałek, 17 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszczynie odbyła się próba pobicia rekordu Guinnessa w "Największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wielu miejscach jednocześnie" W akcji wzięło udział 26 uczniów klas szóstych.

Pszczyńska „Dwójka” bije rekord Guinnessa!
Pszczyńska "Dwójka" bije rekord Guinnessa! · fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie


Akcja rozpoczynała się jednocześnie w całej Polsce, punktualnie o godzinie 12.00 i zakończyła się o 12.35. Uczniowie wzięli udział w lekcji, której tematem była resuscytacja krążeniowo - oddechowa a celem rozpropagowanie wiedzy na ten temat oraz nauczenie poprawnego wykonywania elementów resuscytacji: 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 wdechów ratowniczych. Pszczyńska "Dwójka" była jedyną szkołą naszego powiatu, która wzięła udział w tej akcji.

Pszczyńska „Dwójka” bije rekord Guinnessa!


Organizatorem lokalnym imprezy była Pani Katarzyna Grabowska, nauczyciel wychowania fizycznego w szkole. Inspiratorem akcji była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Jurek Owsiak. Wszystko wskazuje na to, że rekord został pobity. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Katarzyna Grabowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj