pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 21 października 2016
  • wyświetleń: 4292

Tydzień Kariery w ZS 1: jak to się stało,ze robię w życiu to, co kocham?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

We wtorek, 18 października w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zorganizowane zostało spotkanie dla uczniów klas III Gimnazjum i I Liceum. W sumie udział w nim wzięło 220 osób.

Tydzień Kariery w ZS 1: jak to się stało,ze robię w życiu to, co kocham? - 18.10.2016 · fot. Karolina Stokowy


Spotkanie miało tytuł "Jak to się stało że robię w życiu to, co kocham?". Uczniowie gościli: Magdalenę Grabowską-Romanko (fryzjer), Martę Kapicę(florystka), Marka Furczyka (kucharz), Bartosza Gajdę (kabareciarz) oraz Krzysztofa Gruckę ( fotograf). Uczestnicy mieli więc okazję spotkać się z przedstawicielami różnych zawodów, którzy dzielili się z nimi informacjami o swojej pracy. Mówili o tym, co wpłynęło na wybór ich ścieżki edukacyjno-zawodowej, a także czym dla nich jest pasja i talent.

Spotkanie przebiegło w wyjątkowej atmosferze stworzonej przez gości i dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu. Uczniowie zadawali interesujące pytania, na które uzyskiwali bardzo wyczerpujące odpowiedzi. Dzięki temu mogli dowiedzieć się bardzo wiele o wykonywanym przez gościa zawodzie, ale też sporo o tym, jak ważny jest rozwój, zmiany, pasja i talent oraz to, że jeżeli bardzo się lubi to, co się robi to praca zawodowa może sprawiać ogromną satysfakcję.

Dla uczniów klas I zorganizowany został konkurs - ich zadaniem było dotarcie do wylosowanego gościa, dowiedzenie się o nim i o jego zawodzie jak najwięcej, a następnie stworzenie ekspozycji, którą oceniali goście i powołane jury. Prace uczniów były rewelacyjne, każda ekspozycja była stworzona z pomysłem, zapałem i sporą ilością poświęconego czasu, ale dla efektu i podziwu innych na pewno było warto!

Alicja Kulpa

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj