pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 21 października 2016
  • wyświetleń: 942

Foto: Uczniowie Samochodówki na stażu w Hiszpanii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

To już ponad tydzień od momentu jak grupa uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wyjechała do Hiszpanii, by realizować swój staż zagraniczny.

Uczniowie Samochodówki na stażu w Hiszpanii - 10.2016 · fot. PZS nr 1


Uczniowie pięciu kierunków kształcenia: technik pojazdów samochodowych, technik usług fryzjerskich, fryzjer, sprzedawca i monter sieci urządzeń i instalacji sanitarnych od 8 października podnoszą swoje kompetencje zawodowe w zakładach znajdujących się w Cordobie. Dodatkowo popołudniami uczęszczają na kurs języka hiszpańskiego, a także poznają kulturę i tradycje kraju przyjmującego. Do tej pory osiemnastoosobowa grupa uczniów zwiedziła Cordobę, Malagę i Granadę, poznając najważniejsze zabytki tych miast. Udało się również wygospodarować odrobinę czasu na kąpiel w morzu Śródziemnym w Maladze.

Uczniowie Samochodówki na stażu w Hiszpanii - 10.2016
Uczniowie Samochodówki na stażu w Hiszpanii - 10.2016 · fot. PZS nr 1


Celem trzytygodniowego stażu realizowanego w ramach projektu "Mam wiedzę, mam umiejętności - nie boję się przyszłości!", finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, jest podniesienie kompetencji zawodowych, społecznych i kulturowych uczniów naszej szkoły. Przed wyjazdem na staż uczestnicy zostali odpowiednio przeszkoleni. Brali udział w zajęciach języka hiszpańskiego, pedagogicznych i kulturowych oraz w szkoleniu bhp. Wszystkie te działania umożliwiły przygotowanie uczniów do właściwej realizacji założeń programu stażu, które mają pozwolić na rozszerzenie wiedzy i umiejętności przyszłych absolwentów "Samochodówki".

Uczniowie Samochodówki na stażu w Hiszpanii - 10.2016
Uczniowie Samochodówki na stażu w Hiszpanii - 10.2016 · fot. PZS nr 1


W ramach wspomnianego projektu odbędą się jeszcze dwa staże zagraniczne, w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Nie są to pierwsze projekty realizowane w PZS nr 1. Od kilku lat umożliwiamy naszym uczniom wyjazdy na staże zagraniczne, z których do tej pory skorzystało około 100 osób. W ciągu następnych 2 lat stażami zostanie objętych 77 uczniów. Trwają prace nad kolejnymi projektami, mającymi na celu zapewnienie ciągłości staży zagranicznych dla uczniów.

Uczniowie Samochodówki na stażu w Hiszpanii - 10.2016
Uczniowie Samochodówki na stażu w Hiszpanii - 10.2016 · fot. PZS nr 1


Udział w realizacji stażu jest ogromną szansą dla naszych wychowanków na skonfrontowanie swojej wiedzy i umiejętności ze sposobem pracy zakładów zagranicznych. Wnioski płynące z takiej konfrontacji bardzo często wskazują na wysokie kompetencje zawodowe naszych uczniów, którzy w zagranicznych firmach są chwaleni i cieszą się dużym szacunkiem, niejednokrotnie otrzymując propozycje pracy. Dlatego też uważamy, że nasza szkoła to szkoła dobrego wyboru, umożliwiająca swoim uczniom nabycie wielu cennych kompetencji, w kraju i za granicą.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj