pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 20 października 2016
  • wyświetleń: 1091

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Goczałkowice-Zdrój

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem państwowym ustanowionym w 1972r. jako Dzień Nauczyciela, przemianowanym 10 lat później na Dzień Edukacji Narodowej. Tradycją w tym dniu są akademie, występy dzieci i młodzieży i podziękowania. Tradycją jest też spotkanie władz Goczałkowic-Zdroju z pracownikami gminnych placówek oświatowych.

Tegoroczna gminna uroczystość odbyła się we wtorek 18 października, w Urzędzie Gminy. Honory gospodarza spotkania pełniła Gabriela Placha - wójt gminy. W uroczystości wzięli udział: Piotr Jacek - przewodniczący Rady Gminy, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele uhonorowani nagrodami Wójta Gminy oraz Kierownik Gminnego Zespołu Oświaty. Zwracając się do obecnych wójt wspomniała, że jest to święto osób odpowiedzialnych za wychowanie i wykształcenie dzieci i młodzieży. W swym wystąpieniu podkreśliła rolę nauczycieli i pracowników niepedagogicznych w wychowaniu i edukacji najmłodszych mieszkańców Gminy. Mówiła również o potrzebie ciągłego dokształcania i doskonalenia zawodowego.

Wyjątkowym i podniosłym momentem październikowej uroczystości było wręczenie Nagród Wójta Gminy. Po części oficjalnej rozmawiano o bieżących sprawach nurtujących środowisko oświatowe oraz o wynikach nauczania. Tegoroczne obchody odbywały się w atmosferze niepewności, która towarzyszy zapowiadanej reformie i planowanej likwidacji gimnazjów.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.