pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 17 października 2016
  • wyświetleń: 853

Zajęcia fryzjerskie z podopiecznymi Świetlicy Terapeutycznej - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

W poniedziałek, 10 października uczennice kształcące się w zawodzie fryzjer zainaugurowały zajęcia integracyjne z podopiecznymi Świetlicy Terapeutycznej z Pszczyny.

Zajęcia fryzjerskie z podopiecznymi Świetlicy Terapeutycznej - 10.10.2016 · fot. PZS nr 1


Zajęcia te to warsztaty fryzjerskie organizowane cyklicznie w naszej szkole przez panią Józefę Waliczek wraz z klasą II BT. W trakcie zajęć uczestniczki ćwiczą tworzenie fryzur na profesjonalnych główkach fryzjerskich, posługując się przy tym profesjonalnym sprzętem fryzjerskim. Tym razem uczennice miały okazję wykonać fryzury podopiecznym świetlicy oraz razem z nimi wykonywać proste zabiegi pielęgnacyjne, takie jak czesanie, zakręcanie włosów na wałki, formowanie fryzury. Zajęcia te pozytywnie wpływają również na zwiększenie umiejętności społecznych, naukę podejmowania decyzji i kontaktu z klientem.

Podczas zajęć panowała ciepła, serdeczna i bardzo przyjazna atmosfera, o czym świadczą uśmiechnięte twarze uczennic i podopiecznych. Zajęcia odbywają się cyklicznie, co pozytywnie wpływa nie tylko na integrację uczniów z podopiecznymi świetlicy, ale również uczy szacunku, tolerancji, wpływa także na kształtowanie w uczniach aktywnej, otwartej i prospołecznej postawy. Ponadto wspólne zajęcia włączają uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życie społeczne. Prowadzone warsztaty przynoszą radość i uśmiech uczestnikom zajęć.

Dziękujemy uczniom, podopiecznym świetlicy i opiekunom za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Anna Harazin

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj