pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 5 października 2016
  • wyświetleń: 1230

Mundurowi z wizytą u przedszkolaków z Goczałkowic

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 2 w Goczałkowicach-Zdroju" podaj

Piosenki, wierszyki, niezbędne rekwizyty i laurka w kształcie"lizaka", czyli popularnej tarczy drogówki służącej do zatrzymywania pojazdów, tak przygotowały się przedszkolaki z Goczałkowic Zdroju na dzisiejszą wizytę policjantki. Dzieci mogły pochwalić się dużą, jak na ten wiek, wiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Jak zawsze, przy okazji takich spotkań, nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, prezentacji sprzętu służbowego i policyjnego pluszaka- Sznupka.

Mundurowi z wizytą u przedszkolaków z Goczałkowic - 10.2016 · fot. KPP Pszczyna


Jeżyki, Wiewiórki, Sowy i Pszczółki bardzo poważnie podeszły do zaplanowanej wizyty gościa w mundurze i wraz ze swoimi paniami przygotowały ponad półgodzinny występ na temat bezpieczeństwa w ruchu. Był test- "Prawda, czy fałsz", w trakcie którego dzieci odpowiadając na pytania musiały podnieść wykonaną z czerwonego lub zielonego papieru rączkę. Nie zabrakło piosenek i wierszyków, które maluchy wdzięcznie wyśpiewały lub wyrecytowały z charakterystycznym dla ich wieku "L". Niesamowita była również laurka w kształcie "lizaka" oraz, co warto podkreślić, zaangażowanie opiekunów w przekazywaniu dzieciom w ciekawej formie wiedzy o bezpieczeństwie na drodze.

W tak ciepłej i miłej atmosferze policjantka opowiedziała o swojej pracy i bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Głównie skupiła się na przekazaniu wiedzy o zagrożeniach w codziennym życiu. Starała się uzmysłowić maluchom, w jaki sposób mogą unikać niebezpieczeństw na drodze, w domu i w przedszkolu. Przypomniała numery alarmowe i jak zachować się w przypadku zaczepek ze strony obcych osób. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem, jak pokazały przedszkolaki, ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 2 w Goczałkowicach-Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 2 w Goczałkowicach-Zdroju" podaj