pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 1 października 2016
  • wyświetleń: 894

Spotkanie z kuratorem zawodowym w Samochodówce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

W środę, 28 września uczniowie klas pierwszych Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyli w spotkaniu z kuratorem zawodowym Sądu Rejonowego w Pszczynie - Rafałem Chmielem. Spotkanie poświęcone było tematyce funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i odpowiedzialności karnej nieletnich.

Spotkanie z kuratorem zawodowym w Samochodówce - 28.09.2016 · fot. PZS nr 1


Celem zajęć było uświadomienie młodzieży konsekwencji prawnych w przypadku nieprzestrzegania norm społecznych oraz kształtowanie odpowiedzialności za własne postępowanie.

Młodzież została zapoznana z pojęciem demoralizacji oraz z konsekwencjami prawnymi złego zachowania w szkole i poza nią. Uczestnicy uzyskali informacje na temat stosowanych przez sąd środków wychowawczych w odniesieniu do osób nieletnich, które weszły w konflikt z prawem. Ponadto kurator przestrzegał przed nieprawidłowym korzystaniem z Internetu i telefonów komórkowych, a także zwrócił uwagę na zagrożenia wynikające ze spożywania alkoholu i substancji psychoaktywnych przez osoby nieletnie.

Spotkanie z kuratorem sądowym było realizacją zadań w ramach programu Bezpieczna+.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj