pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 23 czerwca 2016
  • 26 czerwca 2016
  • wyświetleń: 8755

70 lat historii "Rolniczoka" w jednej książce - promocja w PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

W zeszłym roku Powiatowy Zespół Szkół nr 2 obchodził jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej okazji w ramach Biblioteczki Ziemi Pszczyńskiej wydana została książka: "70 lat od szkoły rolniczej do Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie 1945-2015".

Promocja książki "70 lat od szkoły rolniczej do Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie 1945-2015" - 23.06.2016 · fot. Powiat


- Książki wydawane w ramach Biblioteczki Ziemi Pszczyńskiej zasługują na szczególną uwagę, ponieważ są związane z naszym regionem i tworzone są przez ludzi pochodzących właśnie stąd - podkreślał wicestarosta pszczyński, Krystian Szostak.

Publikacja pokazuje wszystkie przeobrażenia jakie na przestrzeni 70 lat przeszła szkoła. Zawiera liczne anegdoty opowiadane przez nauczycieli i absolwentów, zdjęcia, fakty historyczne oraz listę uczniów uczęszczających przez te lata do szkoły. Skierowana jest przede wszystkim do byłych i obecnych nauczycieli, uczniów i absolwentów, pracowników i osób związanych z placówką. To forma podziękowania za ich wkład w rozwój szkoły i dbanie o jej dobre imię.

- Dziękuję wszystkim tym, którzy mieli swój udział w tworzeniu tej książki. Stanął przed nami trudny wybór, gdzie musieliśmy dokonać selekcji zgromadzonego materiału ikonograficznego. Niestety, nie wszystkie zdjęcia mogły się w publikacji znaleźć, dlatego ustaliliśmy, że ukaże się elektroniczna wersja książki. Tam, wszystkie pozostałe zdjęcia zostaną zamieszczone - mówił Stanisław Janosz, nauczyciel PZS nr 2 oraz współautor publikacji.

Dla zebranych gości wystąpili podopieczni Śląsko-Małopolskiego Komitetu Pomocy Dzieciom Polskim Archidiecezji Lwowskiej w Pszczynie.

Zespół redakcyjny tworzyli: Mirosława Bienioszek, Piotr Cygan, Elżbieta Czarnynoga, Grażyna Dobrowolska, Stanisław Janosz, Kinga Grygier, Ilona Irla-Kuna, Jarosław Kinalski, Bogusława Machalica, Michał Pudełko, Maria Rołka, Natalia Ruman, Urszula Ryguła, Magdalena Szczyrbowska, Ewa Wanot oraz Katarzyna Zajusz.

Książka została wydana przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie przy wsparciu Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w nakładzie 1500 egzemplarzy, dostępnych bezpłatnie m.in. w siedzibie starostwa oraz PZS nr 2.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj