Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 21 maja 2016
  • wyświetleń: 1239

Uczennice z Portugalii na praktykach zawodowych w Pszczynie

Po raz kolejny na maszcie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 przed wejściem do szkoły zawisła portugalska flaga. To znak, że szkoła gościła grupę z tego kraju. Do Pszczyny przyjechało 8 uczennic z Portugalii, które w Pszczynie odbywają praktyki zagraniczne w ramach projektu "Human Capital in a Global Europe" realizowanego w ramach programu Erasmus+.

Uczennice z Portugalii na praktykach zawodowych w Pszczynie - 05.2016 · fot. PZS nr 2


Praktyki zawodowe portugalskie uczennice realizują dzięki uprzejmości pszczyńskich firm i instytucji. Zawodu technik obsługi turystycznej uczą się w Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. oraz w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Zawodu sekretarki uczą się w firmie ZAMEL, a jedna z uczennic uczy się zawodu zarządzanie w administracji w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Każdy dzień rozpoczyna się od nauki podstaw języka polskiego. W tajniki naszego języka wprowadza ich Pani Anna Świtlik.

Oprócz nauki szkoła gwarantuje gościom dużą dawkę rekreacji i możliwości poznania kultury naszego regionu i kraju. Odbyły się między innymi: ognisko integracyjne z mieszkańcami internatu, wyjazd na bowling do "Chacharni" w Czechowicach Dziedzicach i do "Stajni Standury" w Łące. Integracja i wzajemne poznanie się ogrywają kluczową rolę w kontaktach między naszymi uczniami i gośćmi. Wspólne zawody strzeleckie, ognisko, spotkania z młodzieżą ze szkolnego internatu mają na celu wzajemne poznanie się, zaprzyjaźnienie i dobrą zabawę dla wszystkich.

Podczas weekendów nasi goście mają zaplanowane liczne atrakcje turystyczne: zwiedzanie Krakowa, Kopalni Soli w Wieliczce, zwiedzanie Bielska-Białej, Katowic, Kopalni Węgla Kamiennego "Guido" w Zabrzu, Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, Muzeum Auschwitz-Birkenau, zwiedzą również Cieszyn i Czeski Cieszyn, Żywiec, Wisłę, Ustroń, zdobędą Czantorię i Górę Żar.

Przeżycia z wyprawy do Polski na długo pozostaną we wspomnieniach naszych gości, my jako szkoła staramy się, aby dobre wrażenie o Polsce i Polakach docierało do różnych zakątków Europy. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 jest niewątpliwym liderem wśród szkół w zakresie współpracy międzynarodowej w ramach Unii Europejskiej!

Beata Skrzypczyk

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.