pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 7 marca 2016
  • wyświetleń: 1222

Uczniowie na praktykach we Włoszech

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Grupa uczniów uczęszczająca do Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 uczestniczy w projekcie "Młodzi technicy we współczesnej Europie", w ramach którego udała się na praktyki do Włoch.

Uczniowie na praktykach we Włoszech - 02.2016 · fot. PZS nr 2


Przygotowania do wyjazdu, którego celem jest podniesienie swoich kompetencji językowych oraz umiejętności zawodowych, rozpoczęliśmy już miesiąc przed planowaną podróżą. W każdą sobotę braliśmy udział w zajęciach językowo-kulturowych oraz pedagogicznych. Podczas warsztatów wykonywaliśmy ćwiczenia w języku angielskim w zakresie kierunków naszego kształcenia, czyli sektora IT oraz hotelarstwa.

Dwa tygodnie przed wyjazdem odbyło się spotkanie Dyrekcji Szkoły z uczestnikami projektu oraz ich rodzicami, podczas którego uzyskaliśmy szczegółowe informacje odnośnie daty i godziny wyjazdu, planu i miejsca praktyki za granicą, warunków pobytu oraz ubezpieczenia. Na ostatnim ze spotkań wzięliśmy udział w warsztatach pt. "Jak radzić sobie ze stresem?". Przygotowani, pełni optymizmu wyruszyliśmy na 4-tygodniową praktykę do Włoch.

Nasza podróż do słonecznej Italii rozpoczęła się 21 lutego o godzinie 3.00 odjazdem spod szkoły na lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach. Stamtąd o godzinie 6.45 wystartowaliśmy do Frankfurtu. Po przylocie na miejsce, podczas oczekiwania na kolejny samolot - tym razem do Włoch, pożegnaliśmy swoich kolegów i koleżanki z grupy "portugalskiej", ale również podziwialiśmy odloty i przyloty innych maszyn. Około godziny 14.00 wylądowaliśmy na lotnisku w Bolonii, gdzie powitała nas piękna, słoneczna pogoda. Potem pozostał już tylko transfer z lotniska do przepięknego Rimini - jednego z najpopularniejszych miast turystyczno-wypoczynkowych nad północnym Adriatykiem. I tak oto dotarliśmy do celu...

Podczas pierwszego dnia pobytu we Włoszech, na spotkaniu organizacyjnym, zostaliśmy zapoznani z tutejszą komunikacją. Zostały nam również rozdane mapy i bilety oraz odbyliśmy pieszą wycieczkę po mieście, w trakcie której podziwialiśmy miejską architekturę. Miasto, jego historia, kultura i mieszkańcy bardzo nam się spodobały.

Następnego dnia, już o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy pracę. Zapoznaliśmy się ze swoimi opiekunami, zakresami obowiązków oraz godzinami zajęć. Grupa hotelarska liczy 6 dziewczyn, które wykonują swoje obowiązki w zakresie housekeeping’u, czyli sprzątania pokoi, pomocy w kuchni oraz w pralni. Natomiast grupa informatyków składa się z 7 chłopaków, którzy to z kolei pracują nad tworzeniem baz danych i opracowaniem wizualnym baz w HTML poprzez strony internetowe z wykorzystaniem PHP i CSS, tak, aby zwykły użytkownik mógł bez problemu korzystać z zasobów w codziennym życiu.

W wolnym czasie integrujemy się, biegamy po plaży o wschodzie słońca, poznajemy miasto, nowych ludzi, włoską kuchnię i zwyczaje. Często chodzimy do przepięknego, historycznego centrum miasta. W niedzielne przedpołudnie, 28 lutego wybraliśmy się na spacer deptakiem wzdłuż plaży do pobliskiego portu. Po drodze wykonywaliśmy zdjęcia napotkanych ciekawych miejsc. W najbliższy weekend wybieramy się do Wenecji.

Więcej informacji na temat naszego pobytu można znaleźć na Facebooku.

PZS nr 2 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj