Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 28 stycznia 2016
  • wyświetleń: 792

Z Kostaryki i Kirgistanu do Pawłowic

Fabrizio Marrocchi z Kostaryki i Aigerim Pazylova z Kirgistanu do końca stycznia będą gośćmi szkoły podstawowej w Golasowicach. Studenci do gminy Pawłowice przyjechali w ramach projektu kidSPEAK realizowanego przez jedną z największych organizacji studenckich AIESEC.

Goście z Kostaryki i Kirgistanu w Pawłowicach - 01.2016 · fot. UG Pawłowice


Projekt ma na celu przybliżenie uczniom z polskich szkół kultury innych krajów oraz pomoc w nauce języka angielskiego. Projekt trwa w sumie 6 tygodni, ale zakłada tygodniowy pobyt studentów w różnych szkołach regionu. Na trasie Aigerim i Fabrizia znalazł się np. Chełm Śląski, Katowice i Suszec. W Polsce są po raz pierwszy. Aigerim na co dzień jest studentką drugiego roku ekonomii i zarządzania na uczelni w stolicy Kirgistanu - Biszkeku. Fabrizio jest na trzecim roku studiów filmowych i w przyszłości chciałby robić własne filmy. Interesują go techniki dokumentalne.

W poniedziałek, 25 stycznia, studenci z dyrektorką szkoły Bożeną Struzik spotkali się w urzędzie gminy z wójtem Franciszkiem Dziendzielem. Odwiedzili też Centrum Kultury i otrzymali zaproszenie na występ dziecięcego zespołu regionalnego, który odbędzie się w środę po południu. Wolontariusze odwiedzą też centrum sportowe i razem z uczniami z Golasowic skorzystają z "Wodnego Raju". Planują również poznać Pszczynę i Cieszyn.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.