pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 15 stycznia 2016
  • wyświetleń: 1238

Świąteczne przedstawienie PZS 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

W czwartek, 14 stycznia m.in. w duchu poezji Wawrzyńca Hubki (ps. Dąb) można było przeżyć niezwykłe chwile podczas przedstawienia świątecznego "Czas na Wigilię" przygotowanego przez młodzież i nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. Spektakl odbył się w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury.

Świąteczne przedstawienie PZS 2 - 14.01.2015 · fot. PZS nr 2


Wśród zaproszonych gości znaleźli się: słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pszczynie, rodzice oraz Grono Pedagogiczne PZS 2, przedstawiciele instytucji z terenu powiatu pszczyńskiego oraz pracodawcy wraz w rodzinami. Dane nam było przenieść się w czasie i przestrzeni oraz zajrzeć ukradkiem do czterech domów w dzień Wigilii Bożego Narodzenia.

Młodzieży z klas: 1Ti, 1Tre, 1Lob, 2The, 2Ti, 2Tlg, 2Tok z zacięciem iście aktorskim, przy wtórze kolęd i pastorałek, pięknie zagranych i zaśpiewanych przez szkolny zespół muzyczny, udało się stworzyć nastrój refleksji nad tym, co ważne w życiu. Serdecznie im za to dziękujemy. Myślą przewodnią przedstawienia były słowa wypowiedziane przez Adama Mickiewicza: "Wierzysz, że się Bóg zrodził w Betlejemskim żłobie? Lecz biada ci, jeśli nie zrodził się w tobie".

Opiekę artystyczną nad przedstawieniem sprawowały: Anna Kozińska i Kinga Grygier. Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, którzy w tak licznej grupie zaszczycili nas swoją obecnością. Jesteśmy wdzięczni za ciepłą atmosferę oraz chwile wzruszenia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Anna Kozińska, Kinga Grygier

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj