pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 8 stycznia 2016
  • wyświetleń: 1870

II edycja Konkursu Regionalnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

We wtorek, 5 stycznia w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie odbył się konkurs regionalny pt. "Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Pszczyńskiej na zawsze w naszej pamięci... O ekologii sacrum i profanum" dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego. To już druga edycja, którą swym patronatem objął Starosta Pszczyński.

II edycja Konkursu Regionalnego - 5.01.2016 · fot. PZS nr 2


Szanowna Komisja składała się z Osobistości: Dyrektor Instytutu Nauk o Edukacji Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Urszula Szuścik, pracownik naukowy Zakładu Pedagogiki Ogólnej i Metodologii Badań Uniwersytetu Śląskiego dr Gabriela Piechaczek-Ogierman, pracownik naukowy Katedry Nauk o Rodzinie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego ks. dr Krzysztof Sosna, naczelnik Wydziału Oświaty Powiatu Pszczyńskiego Krystyna Świerkot-Żmij, kustosz Muzeum Prasy Śląskiej im. W. Korfantego w Pszczynie Aleksander Spyra, kustosz Muzeum Regionalnego w Suszcu dr Waldemar Szendera, przedstawiciel Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie Lucyna Jabłeka oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Całość uroczystości okraszona była piosenkami wykonanymi przez Zespół "Folkowianie". Niespodzianką dla gości było przedstawienie o tradycjach Bożonarodzeniowych, wykonane w gwarze śląskiej przez uczniów PZS 2 pod opieką p. Anny Kozińskiej.

Spotkanie poprowadzili uczniowie klasy 1 LOB (o innowacji: pedagog społeczny i mundurowej): Dorota Śliz i Mateusz Pudełko, którzy od początku roku szkolnego wyróżniają się w nauce i zaangażowaniem na rzecz Szkoły, za co ich rodzice odebrali serdeczne podziękowania od Dyrekcji.

Pani Krystyna Świerkot-Żmij uroczyście otwarła II edycję Konkursu Regionalnego w imieniu Starosty Pszczyńskiego. Na początku całej Uroczystości wybrani Prelegenci zaprezentowali EKO-Referaty: Pan Aleksander Spyra: "O ważności promowania dziedzictwa kulturowego w regionie pszczyńskim", dr Waldemar Szendera: "O przyrodzie Powiatu Pszczyńskiego", Pani Lucyna Jabłeka: "O bibliografii dotyczącej ekologicznego stanu środowiska pszczyńskiego".

Oto niektóre kategorie, z którymi zmierzyli się uczniowie szkół Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 i nr 2 w Pszczynie: wypowiedź oraz piosenka w gwarze śląskiej, rozpoznawanie z wiejskiej chaty przedmiotu z zamkniętymi oczami, scenka w gwarze o wybranej tradycji śląskiej, tłumaczenie znaczeń wyrazów w gwarze śląskiej, pokaz multimedialny na temat instytucji propagujących ekologię w powiecie pszczyńskim, plakat zachęcający do promowania ekologicznych działań w regionie pszczyńskim, rzut z segregacją do kosza i wiele innych atrakcji, które przygotowane były również przez Szanowną Komisję.

Całość uroczystości zwieńczyły ekologiczne warsztaty, dla uczniów obu szkół, biorących udział w konkursie, przeprowadzone przez dr Gabrielę Piechaczek-Ogierman.

Dyrekcja serdecznie dziękuje Pani Mireli Korczyk-Kaczmarek z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 za ponowne i perfekcyjne przygotowanie uczniów do udziału w konkursie. Dziękujemy Dyrekcji PZS 2, organizatorom: Joannie Koczubie i Natalii M. Ruman, a przede wszystkim uczniom, za poświęcony czas podczas prac organizacyjnych Konkursu.

Zapraszamy już na trzecią edycję konkursu regionalnego w 2017 roku!

PZS nr 2 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj