pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 28 grudnia 2015
  • wyświetleń: 2645

Świąteczna historia w Jankowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach" podaj

Zbliżały się święta. Niemal wszyscy zabiegani, każdy w wirze przedświątecznych przygotowań i całego tego chaosu, który wkrada się w nasze życie właśnie w te dni poprzedzające Boże Narodzenie. I nagle wszystko się zatrzymuje, cichną hałasy, uspokajają się ludzie i tylko bicie serc jakby lekko przyspieszone, gasną światła i "zaczyna się dziać" historia magiczna, wyjątkowa, ponadczasowa... A dzieje się to wszystko na sali gimnastycznej ZSP w Jankowicach.

Świąteczna historia w Jankowicach - 12.2015 · fot. ZSP w Jankowicach


Bo od wielu już lat tradycją w Janowicach są Jasełka przygotowywane przez dzieci i młodzież pod opieką i czujnym okiem nauczycieli. A w tym roku były one szczególne i wyjątkowe, bo po raz pierwszy we wspólnym wydaniu przedszkola i szkoły - wszak połączone zostały one w Zespół Szkolno-Przedszkolny dopiero przed rokiem.

Widownia przed sceną nie pomieściła wszystkich przybyłych widzów. Zapełnione były nawet balkony nad salą. Do sceny, pomiędzy rzędami krzeseł, prowadziła droga migocząca setką przygotowanych przez uczniów lampionów, które zalśniły żywym światłem, gdy tylko zgasło oświetlenie. A na scenie - istne cuda! Bo zupełnie inne były te Jasełka od wszystkich poprzednich. W pierwszej części serca widzów porwał talent 135 przedszkolaków - wszystkie pokazały się na scenie z tańcem, piosenką, kolędą, sztuką aktorską. To one wprowadziły nas w magię wigilijnej nocy, przypominając zdarzenia sprzed dwóch tysięcy lat.

A zaraz potem młodzież i dzieci szkolne zabrały nas w podróż do zadumy i refleksji nad cudem narodzin, ale także nad sensem życia, wartości i prawd, jakimi możemy się w nim kierować podejmując codzienne decyzje. Na rozważania te, przedstawione przez młodych artystów, widzowie mogli spojrzeć przez pryzmat życia świętych, bo to w ich role wcielili się uczniowie. Cały spektakl gościnnie uświetnili uczniowie Gimnazjum nr 4 w Pszczynie. Nie zabrakło wzruszających kolęd, ujmujących choreografii, radosnego śpiewu, wspaniałej scenografii a przede wszystkim poczucia wspólnego przeżywania tego czasu, pełnego wzruszeń i radości jednocześnie, zwieńczonych życzeniami pani dyrektor ZSP w Jankowicach - Agnieszki Kowalik-Stania.

Serdecznie dziękujemy przybyłym na nasze przedstawienie gościom specjalnym: zastępcy burmistrza - panu Grzegorzowi Wanotowi, sołtysowi Jankowic - panu Michałowi Pudełko, proboszczowi jankowickiej parafii - księdzu Eugeniuszowi Chudek, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich - pani Hildegardzie Wojtala oraz Wam drodzy rodzice naszych wychowanków.

Dziękujemy również wszystkim osobom, dzięki którym mogliśmy przeżyć to wyjątkowe przedstawienie.

Monika Waleczek

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach" podaj