pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 12 grudnia 2015
  • wyświetleń: 2075

Młodzież i policjanci w podstawówce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

Biała koszulka, odblaski i czarny strój miały uświadomić najmłodszym uczniom, jak kolor i fluorescencyjny gadżet wpływają na poprawę widoczności małego pieszego. Prezentacja została wzbogacona o melodie i pouczające teksty piosenek o bezpieczeństwie na drodze. Pogadanka została opracowana przez pszczyńskich policjantów i uczniów z klas mundurowych w ramach programu "Młodzież- Dzieciom".

Młodzież i policjanci w podstawówce - 12.2015 · fot. KPP Pszczyna


Spotkanie z uczniami rozpoczęła policjantka przypominając dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu i szkole. W drugiej części, profilaktyczną pałeczkę, przejęli uczniowie pszczyńskich klas mundurowych. Nieustannie udoskonalając swój scenariusz, tym razem, oprócz profilaktycznych scenek i piosenek, licealiści dodali do swojej prezentacji światełka, a dokładniej migocące w świetle latarek odblaski. Efekty swoich starań mogli zobaczyć przy najbardziej wymagającej, bo najmłodszej widowni.

Uczniowie pszczyńskiej "dwójki" natomiast mogli przekonać się, jak duże znaczenie ma odblask i jak poprawia widoczność pieszego nocą. Uczniowie byli zadowoleni z muzycznej pogadanki, domagali się kolejnych występów, bili brawo, śmiali się i ochoczo odpowiadali na zadawane przez policjantkę pytania. Wszyscy bawili się świetnie, a dorośli, policjantka i wychowawcy, zgodnie stwierdzili, że wspólne inicjatywy budują i rozwijają w sposób właściwy, tych najmłodszych i nieco starszych.

Tego typu wspólne działania policjantów i przyszłych kandydatów do munduru powstały w ramach stworzonego programu " Młodzież- Dzieciom" i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Pozwalają w prosty i bajkowy sposób przemycić najważniejsze zasady bezpieczeństwa i dotrzeć do najmłodszych w najbardziej znany im sposób. Dodatkowo, uczą młodzież zrozumienia dla innych, tak niezbędnego w przyszłej pracy zawodowej. Same dzieci natomiast, poza tym, że świetnie się bawią, to jeszcze się uczą.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj