pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 11 grudnia 2015
  • wyświetleń: 2148

Konkurs językowy w Czarkowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie" podaj

W poniedziałek, 30 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 Czarkowie odbyła się już V edycja Powiatowego Konkursu Gramatycznego z języka angielskiego BABEL, przygotowany przez panią mgr Joannę Chlebek-Zakrajewską.

Konkurs językowy w Czarkowie - 30.11.2015 · fot. Szkoła Podstawowa nr 6 w Czarkowie


Tematyka tegorocznej edycji dotyczyła czasów Present Simple, Present Continuous oraz zagadnienia zaimków i przymiotników dzierżawczych. Swoje umiejętności lingwistyczne dzieciaki mogły sprawdzić w czasie czterech etapów konkursu. Zadania za 1, 3, 5 i 7 punktów dotyczyły m. in. rozstrzygnięć wielokrotnego wyboru, prawda/ fałsz oraz uzupełnienia luk.

Do boju o tytuł championa w języku Szekspira, stanęli uczniowie klas IV - VI szkół z powiatu pszczyńskiego, m. in. SP nr 9 w Łące, SP nr 6 w Czarkowie, SP w Jankowicach, SP 16 w Studzienicach, SP w Woli, SP nr 4 w Pszczynie, SP nr 2 w Pszczynie, SP 1 w Pszczynie, SP w Brzeźcach, SP w Suszcu, SP w Piasku, SP w Górze, SP nr 2 w Pawłowicach, SP nr 18 w Pszczynie, SP nr 13 w Wiśle Małej, SP nr 1 w Pawłowicach, SP nr 11 w Porębie, SP w Radostowicach, SP w Mizerowie.

Poza zawiłościami gramatyki języka angielskiego i wzajemną rywalizacją, uczniowie mierzyli się z nieubłaganie z mijającym czasem. Mimo początkowego stresu , przyjazna atmosfera konkursu oraz dźwięki muzyki irlandzkiej, pozwoliły uczestnikom skupić się na zadaniach, a nawet zrelaksować.
Uczniowie klas Va, Vb, VIb Szkoły Podstawowej nr 6 w Czarkowie wraz z mgr Haliną Sokal oraz organizatorką konkursu przygotowali przedstawienie dwujęzyczne (śląsko - ang.) pt." Skrzaty i beboki som wśród nos" (scenariusz mgr Agnieszka Chlebek-Rolska), które było niesamowitym przeżyciem dla uczestników i opiekunów.

Tegorocznym zwycięzcą konkursu okazał się uczeń Piotr Łomozik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach. Drugie miejsce zajął Jakub Zakłos ze Szkoły Podstawowej w Suszcu. Trzecie miejsce zajęli uczniowie Klaudia Grynpeter ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie oraz Jakub Tyc ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszczynie.

Fundatorami nagród była Szkoła Podstawowa nr 6 w Czarkowie, wydawnictwo Oxford University Press oraz Bank Spółdzielczy w Pszczynie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą rywalizację oraz emocje, jakich nam dostarczyli. Zwycięzcom i nauczycielom gratulujemy! Zapraszamy za rok!

Joanna Chlebek - Zakrajewska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie" podaj