pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 4 grudnia 2015
  • wyświetleń: 1175

"Mam haka na raka" w PZS 1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

We wtorek, 1 grudnia w PZS nr 1 odbyły się dwa wykłady z zakresu profilaktyki nowotworów ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka.

"Mam haka na raka" w PZS 1 - 1.12.2015 · fot. PZS nr 1


Wykłady pod nazwą "Mam haka na raka" poprowadziła dr n. med. Magdalena Olbryt, która jest pracownikiem Centrum Onkologii w Gliwicach. Pani Magdalena Olbryt w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych prowadzi wykłady z zakresu biologii nowotworów oraz prewencji pierwotnej chorób nowotworowych.

Pani Olbryt zapoznała nas z podstawowymi zasadami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Odpowiedziała szczegółowo i jednocześnie ciekawie na pytania: Co to jest czerniak? Kto jest najbardziej narażony? Jak rozpoznać? Jak się chronić? Kiedy i jak powinieneś chronić się przed słońcem? Dlaczego korzystanie z solarium to głupota? Co to są kancerogeny? Jak styl życia ma wpływ na zachorowalność na nowotwory?

Na zakończenie Pani Magdalena Olbryt przygotowała dla wszystkich zebranych krótki test wiedzy o nowotworach, który zaliczyliśmy bardzo dobrze.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj