pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 12 listopada 2015
  • wyświetleń: 2611

Ślubowanie klas mundurowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Policjanci z pszczyńskiej komendy wzięli udział w uroczystym ślubowaniu uczniów pierwszych klas mundurowych Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Na sali zgromadzili się rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele i zaproszeni goście. Dla licealistów, wiążących swoje dalsze plany ze służbą w mundurze, nadanie szkolnego stopnia młodszego kadeta było niezapomnianym przeżyciem.

Ślubowanie klas mundurowych - 11.2015 · fot. KPP Pszczyna


Ślubowanie w pszczyńskim PZS-ie było kolejnym już, tego typu wydarzeniem, w historii szkoły. Po odegraniu hymnu państwowego, uczniowie klas mundurowych o profilu: policyjnym, strażackim i penitencjarnym, złożyli uroczyste ślubowanie przed szkolnym sztandarem i zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło oczywiście przedstawicieli służb mundurowych. Uczniowie, nawiązując do Święta Odzyskania Niepodległości, rozpoczęli spotkanie od zaprezentowania programu artystycznego opisującego wydarzenia z lat 1914 - 1918. Zadbano o przystępną formę przekazu i i uatrakcyjnienie całości pieśniami patriotycznymi z tamtego okresu.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj