pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 26 października 2015
  • wyświetleń: 1704

Foto: uczennice PZS 2 w Hiszpanii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

We wtorek grupa uczennic z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie wróciła z tygodniowego pobytu w Figueres w Hiszpanii, a dokładniej w Katalonii, gdzie pod opieką Beaty Skrzypczyk i Anny Świtlik brała udział w językowo-kulturowej wymianie młodzieży.

Uczennice PZS 2 w Hiszpanii - 13-20.10.2015 · fot. PZS nr 2


Tydzień w Figueres przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu strony katalońskiej mogłyśmy zwiedzić przepiękny fragment Europy - posmakować surrealistycznego klimatu w Muzeum Salvadora Dalego, zachwycić się słoneczną Barceloną, urokliwą Gironą i przepięknym wybrzeżem Costa Brava. Miałyśmy też okazję przyjrzeć się z bliska lekcjom języka angielskiego w szkole w Figueres i imponującej pracowni gastronomicznej, jaką dysponuje szkoła. Najważniejsze jednak było dla nas spotkanie z Katalończykami, którzy podjęli nas z ogromną serdecznością i otwartością i wprowadzili w swoją kulturę, obyczajowość i życie rodzinne. Nasze dziewczyny również spisały się na medal! W kwietniu rewizyta - już teraz zaczynamy się do niej przygotowywać i dopilnujemy, żeby nasi goście byli równie zadowoleni jak my.

Mamy nadzieję, że tegoroczna wymiana jest jedynie początkiem dłuższej współpracy naszych szkół i że będziemy ją mogli kontynuować również na gruncie praktyk zawodowych.

Nasza wizyta nie odbiła się bez echa w lokalnej prasie, kto nie wierzy niech spojrzy na tę stronę www.emporda.info/fets-gent/2015/10/16/alumnes-4t-lolivar-gran-acullen-/288654.html

Tak więc Fins ara! i do zobaczenia w kwietniu.

PZS nr 2 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj