pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 25 października 2015
  • wyświetleń: 1241

Kodowanie dla każdego w Miedźnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj

Zespół Szkół w Miedźnej po raz pierwszy włączył się w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania (Codeweek), który rozpoczął się 11 października i trwał do 18 października. Obchodom towarzyszyło motto: "Każdy powinien uczyć się programowania... ponieważ to uczy w jaki sposób myśleć".

Kodowanie dla każdego w Miedźnej - 11-18.10.2015 · fot. ZS Miedźna


Rozpoczęcie obyło się przed całą społeczność szkolną. Uczniowie z klasy III a gimnazjum Tymoteusz Mika i Krzysztof Boryczka przedstawili w kilku słowach jak ważna w dzisiejszym świecie jest umiejętność programowania, przybliżyli także kilka pojęć związanych z tym działem informatyki. Dyrektor Karina Bryja podkreśliła, że zawód informatyka i programisty jest w dzisiejszych czasach bardzo poszukiwany i ceniony oraz wygłosiła słynną formułę: "Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole uważam za otwarty".

Pierwsze zajęcia z programowania zostały przeprowadzone już 12 października. Gimnazjaliści z I i II klasy próbowali, by ich robot zbudowany z klocków Lego Mindstorms ożył z pomocą napisanego programu. Uczniowie klas V i VI oraz klasy II a i I a gimnazjum również rozpoczęli przygodę z programowaniem. Uczyli się podstaw programowania w języku Scratch. Wspólnie zrobiliśmy pierwszy scretchowy projekt, w którym "Kotek gonił myszkę". Uczestnikom bardzo podobał się ten projekt.

Prowadzące mają nadzieję, że te zajęcia zrodzą w nich pasję. Nowym adeptom sztuki kodowania zajęcia tak przypadły do gustu, że dołączą do regularnych zajęć realizowanych na zajęciach dodatkowych.

Agnieszka Włosiak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj