pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 20 października 2015
  • wyświetleń: 3639

Dzień Nauczyciela w Gminie Miedźna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli" podaj

Tegoroczny Gminny Dzień Nauczyciela odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli 14 października.

Dzień Nauczyciela w Gminie Miedźna - 14.10.2015 · fot. Szkoła Podstawowa nr 1 w Miedźnej


Dyrektor Grażyna Matyszkiewicz słowami "Kształtowanie ludzkich umysłów i serc to nie lada wyzwanie dla współczesnej edukacji" powitała zgromadzonych gości a w szczególności wójta Gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego; przewodniczącego Rady Gminy - Stanisława Lubańskiego; przewodniczącą Komisji Oświaty - Małgorzatę Antos; primatora miasta Nova Dubnica - Petera Marusineca; zastępcę primatora miasta Nova Dubnica - Pavol Pažitka oraz wszystkich dyrektorów Gminy Miedźna, nagrodzonych nauczycieli i pracowników oświaty. Wśród obecnych gości byli również koledzy i koleżanki ze Słowacji oraz pani dyrektor Základnej školy - Jana Kramárowa; dyrektor Základnej školy Janka Kráľa - Staňo Martin oraz menager i nauczycieli ze Základnej školy w Novej Dubnicy.

Tegoroczne nagrody wójta otrzymali

  • Izabela Jędrzejewska (Dyrektor Przedszkola we Frydku)
  • Barbara Mosler (Dyrektor Przedszkola nr 2 w Woli)
  • Urszula Ryszka ( nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli)
  • Maria Siedlaczek (wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli)


Pozostali goście - nauczyciele i pracownicy oświaty otrzymali nagrody oraz gratulacje i podziękowania za pracę od swoich dyrektorów. Cała uroczystość odbywała się przy występach dzieci ze szkół z Gminny Miedźna.

Tego dnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli wspomniała o Programie Erasmus + pt. "Na wędrówkę z liczbami". Celem projektu jest wzrost efektów kształcenia z edukacji matematycznej w I i II etapie; podniesienie umiejętności kluczowych dzieci na egzaminach, diagnozach zewnętrznych i konkursach.
Współpraca SP 1 w Woli z szkołą w Novej Dubnicy to kontynuacja działań placówek na rzecz innowacji i dobrych praktyk od 2012 roku, jakie zapoczątkowało Comenius Regio.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, matematyki i przyrody wspólnie z koleżankami ze Słowacji w czasie szkoleń poznają i wdrożą m.in. metody nauczania matematyki wg profesora Milana Hejnego oraz sposoby uczenia dzieci przez zabawę zaproponowane przez znanych w Polsce pedagogów dr Małgorzatę Skurę i mgr Michała Lisickiego. Ponadto uczniowie obu szkół będą uczestnikami Festiwalu Nauki zorganizowanym przez słowacką szkołę. Odbędą się również międzynarodowe spotkania projektowe, które mają na celu porównywanie wyników wdrożonych metod, dzielenie się doświadczeniem oraz planowanie kolejnych działań. Rezultatem projektu będzie m.in. publikacja dobrych praktyk w zakresie nauczania matematyki polskiej i słowackiej szkoły.

Na zakończenie spotkania dyrektor życzyła wszystkim gościom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć zawodowych oraz wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym.

"Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie."

Aleksandra Odrobińska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli" podaj