pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 20 października 2015
  • wyświetleń: 3321

Ślubowanie pierwszoklasistów w ZSP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Jankowicach" podaj

We wtorek, 13 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jankowicach odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.

Ślubowanie Pierwszoklasistów w ZSP w Jankowicach - 13.10.2015 · fot. ZSP Jankowice


Po powitaniu zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów, pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu rodziców. Uczniowie wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny, znajomością najważniejszych przepisów ruchu drogowego i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole i w grupie rówieśniczej. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej.

Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali kochać Ojczyznę i być dobrymi Polakami, pilnie się uczyć, grzecznie zachowywać oraz być dobrymi kolegami i koleżankami.

Później nastąpiła najważniejsza chwila - pasowanie na uczniów. Pani dyrektor, ogromnym ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia, zaś pani burmistrz wręczyła wszystkim dzieciom upominki. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy, a wychowawcy klas włożyli im na głowy niebieskie birety.
Następnie głos zabrały: burmistrz Barbara Sopot-Zembok oraz dyrektor szkoły Agnieszka Kowalik-Stania.

Na koniec dzieci ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.

Jolanta Pietras

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Jankowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Jankowicach" podaj