Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 20 października 2015
  • wyświetleń: 672

Tydzień bezpieczeństwa ze Sznupkiem

Policjanci z Pszczyny w towarzystwie Sznupka odwiedzili uczniów z podstawówki w Golasowicach. Podczas spotkania w ramach zorganizowanego w szkole "Tygodnia Bezpieczeństwa" mundurowi uczyli dzieci właściwych zachowań. Na koniec uczniowie otrzymali sznupkową kolorowankę, plan lekcji i Kodeks Drogowy dla najmłodszych.

Tydzień bezpieczeństwa ze Sznupkiem · fot. KPP Pszczyna


O tym, że myślenie na drodze zapewnia bezpieczeństwo opowiadali pierwszoklasistom policjanci z Pszczyny. Przeprowadzone w trakcie pogadanki ćwiczenie na skojarzenia miało utrwalić u nich maksymę zakładającą, że tylko oni sami, myśląc, są w stanie najlepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo. Nauczyciele przez cały rok szkolny zajmują się tym problemem. Poświęcony temu zagadnieniu październikowy tydzień miał jednak zwrócić uwagę na wszystkie aspekty bezpieczeństwa najmłodszych szkolaków. Dlatego zaproszeni do szkoły policjanci omówili podstawowe zasady właściwych zachowań obowiązujące w szkole, w drodze do szkoły i podczas spędzania przez najmłodszych wolnego czasu.

Dla uatrakcyjnienia spotkania zaprezentowano film "Sznupek radzi jak być bezpiecznym na drodze" i policyjną pluszową pacynkę. Podsumowaniem tych zajęć było sprawdzenie zdobytej przez dzieci wiedzy. Egzamin wypadł na szóstkę, a maskotka, która towarzyszyła mundurowym, podbiła serca uczniów. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się policyjny sprzęt służbowy, a w szczególności kajdanki.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.