pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 12 października 2015
  • wyświetleń: 1112

Dotacja na książki w Miedźnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli" podaj

Gmina Miedźna otrzyma dotację w kwocie 9.980 zł na realizację rządowego programu "Książki naszych marzeń". Program obejmuje szkoły podstawowe i artystyczne realizujące kształcenie w zakresie szkoły podstawowej. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów, promocja czytelnictwa oraz kształcenie nawyku czytania.

Dotacja może być wykorzystana na zakup książek, które są chętnie czytane i rozwijają zainteresowania oraz uzdolnienia dzieci i młodzieży. Za pieniądze z programu biblioteki szkolne będą kupować książki, które nie są podręcznikami. Wysokość dotacji jest uzależniona od liczby uczniów w szkole.

Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.

W gminie Miedźna dotację otrzymały szkoły:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli - 2.170 zł
  • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli - 2.170 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku - 2.170 zł
  • Zespół Szkół w Miedźnej- Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej - 1.300 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze - 2.170 zł

BM / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli" podaj