pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 23 września 2015
  • wyświetleń: 5543

Zespół Szkół nr 2 doczeka się boiska?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

Uczniowie uczęszczający do Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie zajęcia wychowania fizycznego mają organizowane na korytarzach. Radny z tego okręgu zaapelował, aby w przyszłorocznym budżecie uwzględnić modernizację płyty szkolnego boiska, aby najmłodsi mieszkańcy mogli ćwiczyć we właściwych warunkach.

Zdjęcia lotnicze 2013: osiedle Stara Wieś i Kępa
Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Zespół Szkół nr 2 przy ulicy Staromiejskiej to Szkoła Podstawowa nr 3 i Publiczne Gimnazjum nr 3. Z opieki placówek korzystają dzieci i młodzież z osiedla Stara Wieś oraz okolicznych sołectw.

- Ze względu na bardzo dużą ilość dzieci i młodzieży uczęszczających do Zespołu Szkół nr 2 oraz małej wspólnej sali gimnastycznej, zajęcia WF często odbywają się na korytarzach szkoły - alarmuje radny Ryszard Baron i prosi o uwzględnienie modernizacji boiska (w chwili obecnej o nawierzchni asfaltowej) w przyszłorocznym planie finansowym gminy.

W swoim działaniu nie jest odosobniony, bo temat poruszany był już wcześniej wielokrotnie, także przez rodziców uczniów. Wszyscy wierzą, że modernizacja boiska szkolnego pozwoli bezpieczniej prowadzić zajęcia WF na zewnątrz budynków szkoły.

Wniosek radnego został przekazany burmistrzowi, który wyjaśnił, że prace nad budżetem są obecnie prowadzone, a jego projekt zostanie omówiony i przedstawiony radzie.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj