pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 24 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1566

Dzień Miodu w PP nr 4 - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie" podaj

Słodko, żółto, przyjemnie - tak było w piątek w Publicznym Przedszkolu nr 4. Przedszkolaki obchodziły bowiem Dzień Miodu.

Dzień Miodu w PP nr 4 - 19.06.2015


W piątek, 19 czerwca w ramach zajęć o zdrowym odżywianiu przedszkolaki miały okazję bliżej przyjrzeć się zjawisku powstawania miodu. Bohaterem tego dnia był Kubuś Puchatek - największy bajkowy łasuch tego przysmaku. Dzieciom uświadomione zostało to, jak ważne są pszczoły, jak smaczny i zdrowy jest miód i jak wiele pożytku przynoszą te małe stworzenia. Na pewno od dzisiaj jeszcze mądrzej będą patrzeć na te owady i doceniać ich rolę w zapylaniu roślin i zbieraniu nektaru. Dzieci mogły zobaczyć, jaki ubiór nosi pszczelarz i jakimi narzędziami pracuje.

Wielką radość sprawiło dzieciom kosztowanie miodu i porównywanie smaków różnych jego gatunków. Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały kolorowanki i medale upamiętniające ich udział w tym święcie.

"Miód wzmacnia serce, koi nerwy, ożywia mózg, goi rany. Ma właściwości antybakteryjne - niektóre bakterie zwalcza lepiej niż antybiotyki".

Beata Górska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie" podaj