pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 24 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2201

Wielki Piknik Rodzinny w Jankowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach" podaj

Okazja niezwykła, wyjątkowa - Dzień Rodziny - święto wszystkich dzieci, mam i tatusiów ubrane w jedną wielką imprezę - Piknik Rodzinny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach. Przedsięwzięcie na prawie 500 osób, zaangażowali się w nie wszyscy, dla których ważne są wartości związane z rodziną.

Wielki Piknik Rodzinny przedszkolaków z Jankowic - 06.2015 · fot. ZSP Jankowice


Ponad dwustu rodziców, prawie dwieście dzieciaków, nauczycielki oddziałów przedszkolnych oraz dyrekcja ZSP w Jankowicach spotkali się na wielkim festynie rodzinnym na terenie obiektu Klubu Sportowego ZNICZ w Jankowicach. O rodzinną, pełną ciepła atmosferę zadbali rodzice - były przecudne ciasta, grillowane kiełbasy, lody dla dzieciaków, napoje.

O wyjątkowe, podnoszące adrenalinę atrakcje zadbali panowie strażacy z OSP w Jankowicach, którzy zorganizowali niesamowity pokaz pirotechniczny a także pokaz sprzętu, którego używają w każdej akcji, kiedy ratują nasze życie, bezpieczeństwo i dobytek. Dzieciaki pod opieką nauczycielek ciężko pracowały nad przygotowaniem programu artystycznego, który zaprezentowany na pikniku dodał całej uroczystości splendoru i podkreślił jej wyjątkowy charakter. Dzieci zaprezentowały kolejno grupa po grupie wzruszające wiersze i piosenki o mamie, tacie, rodzeństwie - słowem o Rodzinie. I niejedna łza zakręciła się w oku, kiedy rodzice podziwiali swoje pociechy w tak podniosłej roli.

Na tym nie koniec atrakcji - ogromną aktywnością i zaangażowaniem wykazały się mamy i ojcowie, tworząc niesamowite drużyny w pełnych humoru ale i wymagających wszelakich sprawności konkursach, zorganizowanych przez panie nauczycielki. Było jedzenie bananów i rogalików na czas - niełatwe, ponieważ to dzieci karmiły rodziców; był wyjątkowy pokaz mody w kreacjach "szytych" z gazet; tatusiowie wykonywali skomplikowane ewolucje kołami hula-hop, a dzieci musiały wykazać się umiejętnością sprawnego liczenia. Taniec z balonem przytulonym do czoła mamy i dziecka też wcale do łatwych nie należał.

Poza tym odbyły się biegi na orientację - z dzieckiem "na barana" i zawiązanymi oczami, biegi "przytulonej nóżki", kiedy rodzic i pociecha zostali związani nogami, slalom z piłką nożną i na piłkach do skakania, skakanie w workach, test na prawidłową postawę - czyli slalom z woreczkiem gimnastycznym na głowie; rzuty do celu połączone z układaniem kwiatka i całe mnóstwo innych sprawności, którymi musieli wykazać się zarówno rodzice jak i dzieci. A walczyli o bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę InterCraft. Za zaangażowanie w pozyskaniu tych nagród dziękujemy Pani Dorocie Wysowskiej - jednej z wspaniałych mam naszych dzieciaków.

Piknik był cudowny, wspaniały i ponadczasowy - liczba przybyłych osób, śmiech, wesoła atmosfera i radość dzieci są tego najlepszym dowodem.

Dyrekcja ZSP w Jankowicach wraz z paniami z oddziałów przedszkolnych pragną serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości Dnia Rodziny: rodzicom, strażakom, firmie InterCraft oraz panu Mateuszowi Pietryja za udostępnienie obiektu, sprzętu sportowego oraz nagłośnienia.

Joanna Maślorz, Katarzyna Biela

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach" podaj