pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 20 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1972

Futbol amerykański w Miedźnej i Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli" podaj

Futbol amerykański w Polsce staje się co raz bardziej popularny. Przestaje być czymś egzotycznym. W czwartek, 18 czerwca do Zespołu Szkół w Miedźnej oraz do Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli przyjechali przedstawiciele drużyny Highlanders Beskidy z Suchej Beskidzkiej.

Futbol amerykański w ZS Miedźna oraz SP 2 Wola - 18.06.2015 · fot. Paweł Włosiak


Na początku zawodnicy przedstawili istotę futbolu amerykańskiego oraz powiedzieli jak wyglądają rozgrywki w Polsce. Następnie zaprezentowali sprzęt potrzebny do gry. Najważniejszym punktem tej niezapomnianej lekcji w-fu było bezpośrednie zetknięcie się z tym wciąż niecodziennym sportem. Uczniowie rzucali specjalną piłką.

Dzieci rywalizowały ze sobą w kilku konkurencjach: Kick offie butelkowym - kręcenie się wokół butelki, zaprzestanie na gwizdek, podbiegnięcie do piłki i strzał do bramki, Feald Goal - jak najdalsze wykopanie piłki w odpowiedniej pozycji oraz podaniówka - wykonanie 10 nieprzerwanych podań mimo przeszkadzaniu drużyny przeciwnej.

Kolejnym ciekawym momentem było przymierzanie stroju oraz zrobienie sobie zdjęć. Uczniowie mogli poczuć się jak zawodnicy futbolu amerykańskiego. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

ZS Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli" podaj