pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 18 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2327

O prawach człowieka w Chrobrym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

W Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego realizowany był Projekt Human Rights - the Past and the Future. Jego cele to między innymi: przybliżenie uczniom historii praw człowieka w USA, doskonalenie umiejętności debatowania i wyrażania własnych opinii na forum szkoły, kształtowanie kreatywności uczniów, kształtowanie postaw obywatelskich, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

O prawach człowieka w Chrobrym - 06.2015 · fot. I LO im. Bolesława Chrobrego


Gościem honorowym był konsul USA. Andrew Caruso jest Konsulem ds. Polityczno-Ekonomicznych w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Przed przyjazdem do Krakowa pracował na stanowiskach wicekonsula w Konsulacie Generalnym USA w Matamoros w Meksyku, a także Oficera ds. Bezpieczeństwa w sekcji Bezpieczeństwa Dyplomatycznego Departamentu Stanu. Pracował również jako podoficer Korpusu Saperów Explosive Ordnance Disposal armii Stanów Zjednoczonych. Ma tytuł Bakalaureata Wydziału Historii Uniwersytetu Maryland.

W programie znalazły się: prezentacja dotycząca idei oświecenia i jej wpływ na twórców Konstytucji, scenka - Twórcy Konstytucji przy pracy, piosenka dotycząca wojny secesyjnej The Night They Brought Old Dixie Down, scenka - Wojna secesyjna, Gospel O Happy Day, scenka Rosa Parks, piosenka ‘Where Have All the Flowers Gone’, przemówienie Martina Luthera Kinga i Marsz na Waszyngton, Imagine oraz czy w imię bezpieczeństwa narodowego można ograniczać prawa obywateli?

LO Chrobry

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj