pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 18 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1053

Uczniowie z Czech na praktyce w PZS 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Od 7 czerwca PZS 2 gości siedmioosobową grupę młodzieży z Czech, ze szkoły partnerskiej w Podboranach, która przyjechała, by móc praktycznie szkolić się w swoim przyszłym zawodzie.

Uczniowie z Czech na praktyce PZS 2 - 7.06.2015 · fot. PZS nr 2


Mechatronicy z Czech będą praktycznie kształcić się w Fabryce Pił i Narzędzi Globus w Bielsku-Białej w ramach programu ERASMUS+. Oprócz nauki szkoła gwarantuje gościom dużą dawkę rekreacji i możliwości poznania kultury naszego regiony i kraju.

Dyrektor PZS nr 2 Piotr Cygan podkreśla, że integracja i wzajemne poznanie się odgrywają kluczową rolę w kontaktach między naszymi uczniami i gośćmi. Wspólne zawody strzeleckie, zajęcia w pracowni mechatronicznej, spotkania z młodzieżą ze szkolnego internatu mają na celu poznanie się, nawiązanie nowych znajomości i kontaktów.

Przeżycia z wyprawy do Polski na długo pozostaną we wspomnieniach naszych gości. My jako szkoła staramy się, aby dobre wrażenie o Polsce i Polakach docierało do różnych zakątków Europy. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 jest niewątpliwym liderem wśród szkół w zakresie współpracy międzynarodowej w ramach Unii Europejskiej. Oby tak dalej.

Jarosław Kinalski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj