pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 17 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2660

Chrobry w Wiedniu - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Dni od 3 do 5 czerwca grupy z rozszerzonym programem nauczania z j. niemieckiego spędziły pod opieką Agnieszki Sajdak-Czernik oraz Piotra Dudka na warsztatach językowych w stolicy Austrii, Wiedniu.

Chrobry w Wiedniu - 3-5.06.2015 · fot. I LO im. Bolesława Chrobrego


Austrię "od wewnątrz" poznaliśmy dzięki obecności przedstawiciela instytutu Kultur und Sprache, Klausa Redla, który na zajęciach przybliżył nam codzienność mieszkańców oraz ciekawostki związane z krajem. Nie zabrakło także zwiedzania sztandarowych punktów Wiednia: Katedry św. Szczepana oraz całego Ringu, wybranych przez nas muzeów: Muzeum Techniki oraz Muzeum Historii Naturalnej, a także przejażdżki Riesenrad. Ponadto, podziwialiśmy obrazy Gustava Klimta oraz byliśmy uczestnikami słynnego Apfelstrudel Show pod Schönbrunnem. Tradycyjnych smaków Austrii, czyli Wiener Schnitzel mit Kartoffelsalat, skosztowaliśmy w Esterhazykeller, gdzie przebywał niegdyś sam Joseph Haydn.

Wycieczka wymagała od nas dużej samodzielności przy podróżowaniu wiedeńskim U-Bahnem, poszukiwaniu słynnych kawiarni małymi grupami, a zwłaszcza w posługiwaniu się językiem. Oprócz podziwiania zabytków Wiednia, był to także dobry sposób na integrację z pozostałymi uczestnikami wycieczki. Szczególnie w trakcie takich chwil jak krótki relaks na trawie, w środku miasta, a jednocześnie w środku parku, w otoczeniu znajomych i pięknego pomnika Mozarta.

Aneta Dynowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj