pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 16 czerwca 2015
  • 25 czerwca 2015
  • wyświetleń: 5582

Pawłowice: 30 lat szkoły i przedszkola

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj

W piątek, 19 czerwca odbyły się uroczyste obchody z okazji 30-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach i Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie, które od dwóch lat tworzą Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowicach.

30-lecie ZSP w Pawłowicach - 19.06.2015 · fot. ZSP Pawłowice


Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża św. Następnie wszyscy zebrani udali się do szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia w obecności zaproszonych gości: wójta Gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela, przewodniczącego Rady Gminy Aleksandra Szymury, przedstawiciela Zarządu Powiatu Grzegorza Nogłego, dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty Elżbiety Adamowskiej, ks. Jana Kapuścioka, ks. Piotra Kuczery, Radnych Gminy Pawłowice, dyrektorów jednostek organizacyjnych Gminy Pawłowice, dyrektorów szkół i przedszkoli, zaprzyjaźnionych gości, byłych i obecnych pracowników oraz rodziców.

W trakcie uroczystości Dyrektor Zofia Musiał uczciła minutą ciszy zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników i uczniów. Podziękowała byłym dyrektorom szkoły i przedszkola: Grzegorzowi Witoszy, Iwonie Gawlas, Marii Mach, Teresie Kwaśniak i Justynie Rutkowskiej. Szczególne podziękowania złożyła byłym i obecnym nauczycielom, pracownikom przedszkola i szkoły, którzy pracują od początku ich utworzenia. A są to: Renata Kamińska, Bożena Lebioda, Zbigniew Dusza, Bożena Ulatowska, Beata Witczak, Dorota Marek i Ewa Langer.

W tym dniu uhonorowaliśmy statuetką "Przyjaciela szkoły" osoby, które okazywały wiele serca i zaangażowania w rozwój naszej placówki. Otrzymali je: Aleksander Szymura, Grzegorz Witosza, Franciszek Dziendziel, Jan Figura, Grażyna Arczewska, Wojciech Wiatrok, Anna Dąbrowska, Szczepan Martynowski, Łucja Zbijowska, Zdzisław Goik, Danuta Binias, Jadwiga Zok, Krystyna Smogorzewska, Jarosław Domin i Daniel Chodukiewicz.

W swym wystąpieniu Pani Dyrektor podkreśliła zasługi Radnych Gminy Pawłowice za decyzje, które pomagają realizować nasze plany, za działania, które mają na celu dobro uczniów i całego środowiska szkolnego.

Następnie obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez uczniów szkoły, przedszkolaków oraz absolwentów. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim i zaprosiła do zwiedzania szkoły, obejrzenia fotogalerii związanej z historią szkoły i posadzenia drzewka - prezentu od wójta Gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela.

Po południu odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców, który zakończył obchody 30-lecia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Izabela Król

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj