pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 12 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2175

Forum samorządów uczniowskich

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze" podaj

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze 3 czerwca zorganizowała forum samorządów uczniowskich. Była to okazja do spotkania, wymiany doświadczeń oraz inspiracji do działania dla uczniów i opiekunów.

Jesteśmy "Szkołą Korczakowską" i z sukcesami wdrażamy idee wychowawcze naszego patrona. Aktywna działalność samorządu uczniowskiego jest jednym z priorytetów naszej szkoły. Nasi uczniowie postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami z rówieśnikami i zaprosili ich do okrągłego stołu oraz dyskusji. Naszemu spotkaniu patronował wójt Gminy Miedźna Bogdan Taranowski, który wprowadził uczestników forum w zagadnienie 25-lecia samorządności w naszej gminie i kraju.

Forum samorządów uczniowskich w Górze - 3.06.2015 · fot. Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Górze


3 czerwca przybyły do naszej szkoły samorządy uczniowskie wraz z opiekunami. Na nasze zaproszenie odpowiedziało ponad 40 uczniów ze szkół powiatu pszczyńskiego. Gościliśmy reprezentantów SP nr 7 Ćwiklice, SP nr 9 Łąka, SP nr 18 Pszczyna, SP Frydek, SP nr 1 Wola, SP nr 2 Wola, SP Miedźna.

W ramach spotkania odbyły się prezentacje dobrych praktyk samorządu w naszej szkole, oraz pracowite, owocne warsztaty dla zespołów uczniowskich. Dyskutowaliśmy, zastanawialiśmy się nad trudnościami organizacji samorządnych przedsięwzięć oraz jakie korzyści one niosą. Współpracowaliśmy w międzyszkolnych zespołach. Pracowaliśmy nad przedsięwzięciami, które możemy wziąć w swoje ręce. Forum było okazją do spotkania, wymiany doświadczeń, inspiracją do działania dla uczniów i opiekunów.

Katarzyna Waloszek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze" podaj