pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 8 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3360

Marsz po jankowickich lasach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Jankowicach" podaj

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas IV-VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach wzięli udział w marszu na orientację po jankowickich lasach. Zawody odbyły się końcem maja.

Mistrzostwa szkoły w marszu na orientację - 29.05.2015 · fot. J. Rozmus-Folek, I. Szklanny


Spod szkoły o godz. 8.00 dzieci z opiekunami wyruszyły do ośrodka "Nad Dokawą". Tam zostały przywitane przez organizatorów imprezy - pana Adama Skoczyńskiego, mistrza Polski w marszach na orientację, jego również utytułowanego syna - pana Arkadiusza Skoczyńskiego, a także nauczycieli ZSP w Jankowicach - p. Agnieszkę Duda i p. Jacka Bałucha. Na początku wszystkich zapoznano z regulaminem zawodów oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny. Rozdano mapy i karty uczestnika oraz podzielono uczniów na 33 zespoły czteroosobowe. Pani Dyrektor, Agnieszka Kowalik - Stania, gorąco przywitała wszystkich zgromadzonych i rozpoczęła I Mistrzostwa Szkoły w Marszach na Orientację.

Od godziny 9:00 grupy ruszały na trasę co dwie minuty. Porządku na starcie pilnowali i udzielali ostatnich wskazówek panowie Skoczyńscy i pomagający im p. Radosław Pudełko. Dzieci z entuzjazmem wyruszyły na trasę długości 3, 5 km, która wiodła lasami Szachta i Żorek. Miały do odszukania 13 lampionów" - punktów kontrolnych. Musiały je znaleźć w ciągu dwóch godzin, wykazując się umiejętnością czytania mapy, orientacją w terenie i zdolnością współpracy w zespole. Nad b8ezpiecznym przebiegiem zawodów czuwali organizatorzy i nauczyciele ZSP w Jankowicach.

Z trasy dzieci wracały zmęczone, zabłocone, ale bardzo radosne i zadowolone. Po takim wysiłku wszystkim dopisywał apetyt. Na mecie czekało ognisko, przy którym uczestnicy piekli kiełbaski i głośno dzielili się wrażeniami z wyprawy po lesie. Później każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Piękna pogoda sprzyjała zabawom i zajęciom rekreacyjno - sportowym na terenie ośrodka "Nad Dokawą". W tym czasie podsumowano wyniki, by wyłonić zwycięzców marszu. Na zakończenie pani Dyrektor wręczyła nagrody i pamiątkowe dyplomy wszystkim uczniom oraz podziękowała organizatorom i uczestnikom imprezy.

Najlepsze wyniki w zawodach uzyskali

I miejsce - Michał Szyszka, Dariusz Grolik, Jakub Piech, Grzegorz Gregorczyk (kl. VI),
II miejsce - Jakub Jagiełka, Karol Rozmus, Daniel Niewiński, Tomasz Utrata (kl. VI),
III miejsce - Julia Janosz, Roksana Jaszek, Zuzanna Lukasek, Julia Duda (kl. VI).


Wrażenia dzieci po zakończeniu mistrzostw

  • Paweł Sz., kl. VI: "Sądzę, że było bardzo fajnie. To dla nas coś nowego, ciekawy rodzaj rozrywki na Dzień Dziecka".
  • Szymon Ż., kl. VI: "Podobała mi się praca z mapą, a najlepsze było to, że działaliśmy w zespole. Impreza bardzo mi się spodobała".
  • Małgosia G., kl. VI: "Najbardziej podobało mi się, że mogliśmy poznać las, nauczyliśmy się posługiwać mapą i poznaliśmy miejsca, których wcześniej nie znaliśmy. To był bez wątpienia najlepszy Dzień Dziecka".
  • Basia Sz., kl. VI: "Zasady marszu wydawały się łatwe, ale kiedy wyruszyłam z moją drużyną, to okazało się, że znalezienie wszystkich lampionów nie jest takie łatwe. Było zabawnie, przeżyliśmy wiele przygód i poznałam nowe zakątki lasu".
  • Anita Z., kl. VI: "Bardzo mi się podobało! Bieg na orientację był bardzo ciekawy, a kiełbaski pyszne".
  • Karol R., kl. VI: " Według mnie najlepsza była rywalizacja, zadania wcale nie były takie łatwe. Uczyliśmy się współpracy. Zabawę uważam za udaną".
  • Jakub J., kl. VI: "Wspólnie z grupą super się bawiliśmy, pomimo sprzeczek, których nie dało się uniknąć".


Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSP w Jankowicach składają serdeczne podziękowania: głównym organizatorom - panom Adamowi Skoczyńskiemu, Arkadiuszowi Skoczyńskiemu, Radosławowi Pudełko oraz nauczycielom - pani Agnieszce Duda i panu Jackowi Bałuch. Równie gorące słowa wdzięczności kierujemy do sponsorów, dzięki którym odbyły się szkolne mistrzostwa w marszu na orientację. Dziękujemy: gospodarzom imprezy - właścicielom ośrodka "Nad Dokawą", państwu Noga; firmom: INSTALBUD, JAPI - BUD, INTERCRAFT Pszczyna, PROFI M TEC, M&T ŻEMPLESS, ZETA PRO OFFICE SA; właścicielkom kwiaciarni - pani Dorocie Kościelny i pani Aleksandrze Piech, właścicielowi sklepu przemysłowego - panu Przemysławowi Łukowiec, a także panu Rafałowi Kościelny za pomoc w organizacji imprezy.

Oprac. J. Rozmus - Folek, I. Szklanny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Jankowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Jankowicach" podaj