pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 1 czerwca 2015
  • wyświetleń: 4639

Uczniowie gotowali na antenie TVP 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach" podaj

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Warszowic gotowali na antenie TVP 2. Dzieci wystąpiły w programie "Pytanie na śniadanie", gdzie wspólnie z Jerzym Sobieniakiem przygotowywały potrawy z karpia.

Uczniowie z Warszowic wystąpili w TVP 2 - 05.2015 · fot. Marzena Łakota, UG Pawłowice


Udział w programie był możliwy dzięki akcji przeprowadzonej przez Lokalną Grupę Rybacką "Żabi Kraj". Jej celem była promocja jedzenia ryb, zwłaszcza hodowanych w polskich gospodarstwach rybnych.

Do tej inicjatywy przyłączyli się uczniowie klasy I i III Szkoły Podstawowej z Warszowic i w okresie od 18 do 22 maja wzięli udział w warsztatach kulinarnych i plastycznych "Najpiękniejszy talerz karpiowy". Dwoje z nich (Amelia Łakota i Miłosz Sygacz) pojechało do Warszawy, by wystąpić w programie "Pytanie na śniadanie" z Jerzym Sobieniakiem. Prowadzący również odwiedził warszowicką szkołę.

Dodatkowo, w ramach akcji Żabiego Kraju w sali OSP w Warszowicach uczniowie gotowali z Robertem Stelmaszczykiem, kucharzem reprezentacji Portugalii w piłce nożnej podczas Euro 2012. Młodzi kucharze przygotowali polskie hamburgery z kotletem z karpia, pulpeciki rybne i paluszki z karpia smażone w cieście.

Odcinek z udziałem dzieci z Warszowic można obejrzeć na stronach: www.pytanienasniadanie.tvp.pl/20159412/kuchnia-jurka-sobieniaka-karp-wedzony oraz pytanienasniadanie.tvp.pl/20159461/kuchnia-jurka-sobieniaka-karp-smazony

new / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach" podaj