pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 29 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1248

Mandat poselski dla uczniów PZS 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im Karola Miarki w Pszczynie, wzięli udział w kolejnej edycji konkursu organizowanego przez Kancelarię Sejmu RP oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt z Pszczyny został wysoko oceniony i podobnie jak w ubiegłym roku drużyna z PZS 2 zdobyła mandat poselski na XXI Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 1 czerwca w Sejmie RP.

uczniowie z PZS 2
Uczniowie z PZS 2 zdobyli mandat poselski. · fot. PZS nr 2


W ramach konkursu uczniowie PZS 2 przeprowadzili w parku pszczyńskim spacer badawczy. Temat zadania rekrutacyjnego brzmiał: "Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież". Do konkursu zgłosiło się 1544 uczniów (w dwuosobowych zespołach), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Kancelarią Sejmu wyłoniło 460 uczniów, których zadania rekrutacyjne zostały ocenione najwyżej i którym został przyznany mandat poselski, wśród nich znaleźli się także adepci z PZS 2.

PZS nr 2 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj