pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 19 marca 2015
  • 27 marca 2015
  • wyświetleń: 4244

Spacer badawczy po parku z PZS 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

W sobotę, 21 marca uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie zaprosili mieszkańców naszego regionu do udziału w spacerze badawczym po pszczyńskim parku. Na zaproszenie uczniów odpowiedziało ok. 60 osób.

Młodzież podzieliła spacerowiczów na pięć grup: rodzice z dziećmi, aktywni, niepełnosprawni, młodzież, seniorzy. Grupy wraz z moderatorami spacerowały po parku, odpowiadając na pytania i wypełniając ankiety przygotowane przez uczniów. Dotyczyły one przestrzeni publicznej dla młodzieży i sposobu i form zagospodarowania jej w naszym parku. Ankietowani mieszkańcy miasta chętnie uczestniczyli w projekcie, postulowali oni m.in. o stworzenie w parku miejsc do gry w szachy pod gołym niebem, umieszczenie tablic botanicznych, poprawę stanu technicznego nawierzchni alejek oraz oświetlenia, stworzenie siłowni na świeżym powietrzu.

Spacer badawczy to interaktywna, terenowa metoda, wykorzystana przez młodzież PZS nr 2 w Pszczynie, polegająca na zadawaniu pytań i rozmowie z mieszkańcami na temat potrzeb i oczekiwań względem zagospodarowania parku. Uczniowie badali odczucia i postrzeganie przestrzeni parku przy pomocy specjalnie przygotowanych map i formularzy.

Spacer badawczy po parku z PZS 2 - 21.03.2015 · fot. PZS nr 2


Spacer badawczy był organizowany przez uczniów w ramach udziału w ogólnopolskim konkursie o mandat poselski na XXI Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 1 czerwca 2015 r. w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Temat zadania rekrutacyjnego brzmi: "Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież".

trasa
Trasa spaceru badawczego - 21.03.2015.

PZS nr 2 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj