pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 23 września 2014
  • wyświetleń: 1541

Uczniowie PZS 2 pomogą seniorom

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Młodzież klas mundurowych we współpracy z pszczyńską policją zaplanowała działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów w powiecie pszczyńskim.

Zgodnie z planem wypracowanym w maju, podczas debaty z udziałem seniorów, policjantów i zaproszonych gości, już wkrótce PZS 2 startuje z działaniami. Jako propozycje najbliższych warsztatów (październik, listopad) zaproponowano spotkanie na Uniwersytecie III Wieku z ratownikami medycznymi, strażakami i policjantami, którzy przypomną podstawowe zasady bezpieczeństwa w sytuacjach niebezpiecznych.

Ponadto zaplanowano działania na rzecz seniorów, pod pieczą policjantów, które będą związane z poprawą widoczności na drodze. Zaproponowano pozyskanie odblasków ze Starostwa i Urzędu Miasta w Pszczynie i wręczanie ich seniorom podczas organizowanych w mieście, dwa razy w tygodniu, dni targowych, spotkań Uniwersytetu III Wieku, zebrań organizowanych dla mieszkańców gmin Ziemi Pszczyńskiej.

Przybliżając seniorom problem oszustwa metodą "na wnuczka" przygotowane zostaną przez młodzież scenki obrazujące te właściwe, i te niepożądane reakcje seniorów w takich przypadkach. Owe scenki/ inscenizacje zostaną początkowo przedstawione mniejszej widowni, którą głównie będą tworzyć osoby starsze, aby później, po ocenie i naniesionych poprawkach, móc przedstawić je większej grupie osób. Zarejestrowana dokumentacja ze spotkania/ film zostanie udostępniona za pośrednictwem Internetu na portalach miejskich i stronie pszczyńskiej komendy.

Po jesiennej realizacji wymienionych 3 punktów, jeszcze przed zakończeniem roku, zaplanowano spotkanie w podobnym gronie, podczas którego podsumuje się owe przedsięwzięcia.

Działania koordynuje rzecznik pszczyńskiej policji asp. Karolina Błaszczyk.

Beata Skrzypczyk

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj