pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 21 marca 2014
  • wyświetleń: 1753

Siatkarze i siatkarki z PG3 najlepsi

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

W Publicznym Gimnazjum nr 3 rozegrane zostały Powiatowe Zawody w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Zarówno panie, jak i panowie z tej szkoły wywalczyli sobie pierwsze miejsce i zostali mistrzami powiatu.

Na starcie stawił się komplet sześciu zespołów - reprezentantek wszystkich gmin należących do powiatu pszczyńskiego. Drużyny podzielono na dwie grupy. Oba mecze grupowe "złotka" z PG 3 wygrały wynikiem 2:0, czym zapewniły sobie udział w finale.

W decydującej fazie rozgrywek spotkały się z reprezentacją gimnazjum z Miedźnej. Pierwszy set należał do gości - 25:21, jednak w drugim  lepsze okazały się dziewczyny z PG 3 - 25:17. O wyniku spotkania zadecydował zatem tie break, który reprezentantki Starej Wsi wyszły zwycięsko - 15:13.

Po rywalizacjach sportowych dziewcząt przyszedł czas na turniej chłopców. Do zawodów przystąpiło pięć zespołów z: PG w Radostowicach, PG w Miedźnej, PG w Kobiórze, PG nr 1 w Pawłowicach oraz PG nr 3 w Pszczynie.

W finale spotkali się reprezentanci PG 3 oraz zawodnicy z Kobióra. Pierwszy set należał do gości (25:20), ale pozostałe padły łupem siatkarzy PG3 (25:16 i 15:9). Dzięki temu, chłopcy z PG 3 zostali mistrzami powiatu.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj