Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 29 października 2012
  • wyświetleń: 1342

Święto biblioteki w Golasowicach

Czwarty poniedziałek października obchodzony jest od 1971 roku jako Dzień Bibliotek Szkolnych. W tym roku Szkoła Podstawowa w Golasowicach włączyła się w światowe obchody tego święta.

Święto biblioteki szkolnej w Golasowicach
Święto biblioteki szkolnej w Golasowicach · fot. UG Pawłowice


Święto biblioteki szkolnej w Golasowicach
Święto biblioteki szkolnej w Golasowicach · fot. UG Pawłowice


Uroczystość rozpoczął autor książek o Śląsku Marek Szołtysek. Podczas spotkania z uczniami opowiadał, w jaki sposób powstają jego książki, jak przygotować się do pisania, jak zbierać materiały, przedstawił swój dorobek,w tym najnowszą książkę pt."Graczki" o zabawkach, którymi kiedyś bawiły się śląskie dzieci.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali jak dawniej dzieci potrafiły zwykły patyk, chustkę do nosa, ścinki materiału zamienić w lalkę, piłkę czy grę zręcznościową. Kolejnym punktem programu było obejrzenie humorystycznego przedstawienia przygotowanego przez szkolne koło czytelniczo- teatralne pt.: "Historia Książki" i poznanie ciekawostek o książkach.

Uczniowie z klas IV- VI wzięli tego dnia udział w "Biblioladzie"- turnieju wiedzy o książce i bibliotece. Drużyny dwuosobowe musiały wykazać się wiadomościami z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej, znajomością literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz umiejętnością wyszukiwania potrzebnych informacji w słownikach i encyklopediach.

Do jury zaproszono Anetę Folwarczny kierującą golasowicką filią Gminnej Biblioteki Publicznej. Publiczność nie była bezczynna. W czasie zmagań konkursowych organizatorzy zaproponowali jej zabawę literacką w mini- konkurs na zabawne opowiadanie, w którym należało wykorzystać 10 ustalonych wcześniej wyrazów.

Wszystkie dzieci golasowickiej podstawówki tego dnia mogły obejrzeć wystawę "starych i nietypowych" książek udostępnionych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pawłowicach, prezentacje zwycięskich uczniowskich prac plastycznych o tematyce bibliotecznej oraz ekspozycję książek o Śląsku autorstwa Marka Szołtyska. To był przyjemny i pożytecznie spędzony dzień.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.