Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 5 października 2012
  • wyświetleń: 2182

Golasowice: policjanci w szkole

Jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, co oznaczają poszczególne znaki drogowe oraz w co powinien być wyposażony rower mówili pszczyńscy i katowiccy policjanci najmłodszym uczniom szkoły podstawowej w Golasowicach.

Policja, Golasowice
Policjanci spotkali się z uczniami w Golasowicach · fot. Policja


Mundurowi odwiedzili milusińskich z klas pierwszych, nie pomijając również tych z "Zerówki". W pierwszej części spotkania, w ramach "rozgrzewki", dzieci zaprezentowały swoje zdolności tańcząc i śpiewając do rytmów piosenki "My przepisy dobrze znamy". Następnie, każdemu chętnemu wręczono kierownicę z prośbą o zaprezentowanie ruchu na ulicy. Szkolaki chętnie wzięły udział w zabawie. Prawidłowo także odpowiadały na zadawane im przez policjantkę pytania. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy, dzieci doskonale orientowały się w podstawowych przepisach obowiązujących pieszych i rowerzystów, a także, co wzbudziło największe zaskoczenie, znały znaki drogowe.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.