pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 28 czerwca 2012
  • wyświetleń: 8721

Basztary 2012 rozdane

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

We wtorek 26 czerwca kolejny raz odbyła się międzygimnazjalna impreza dla młodzieży Basztary 2012.

Bawiąc się w grę słów, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pszczynie im. Jana Pawła II wymyślili w 2002 roku wraz ze swoim opiekunem Krzysztofem Rozmusem nagrody dla nauczycieli i najlepszych spośród siebie. Od słów "baszta" (baszty charakterystyczne elementy architektoniczne budynku Zespołu Szkół nr2 w Pszczynie - Starej Wsi ) i "Oskar" powstało słowo Basztar.

Basztary 2012 - 26.06.2012 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pszczynie


Już po raz jedenasty pod patronatem burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola i dyrektora Pszczyńskiego Zarządu Edukacji Mariana Grygiera z udziałem dyrektorów gimnazjów i zaproszonych gości spotkali się uczniowie oraz nauczyciele na placu szkolnym Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pszczynie.

Basztary 2012 - 26.06.2012 · fot. UM Pszczyna


Młodzież każdego gimnazjum wybrała spośród swojego grona pedagogicznego Nauczyciela Roku poprzez głosowanie w sposób tajny, równy i powszechny.

Statuetkę Basztara przyznano również Uczniowi Roku z każdego gimnazjum - każda klasa z wychowawcą wybierała uczniów ze swego grona nominowanych do nagrody, a następnie rada pedagogiczna oraz rada samorządu uczniowskiego typowała osobę mającą otrzymać nagrodę Basztara.

Basztary 2012 otrzymali:
- Publiczne Gimnazjum nr 1: Nauczyciel Roku - Sylwia Wituła, Uczeń Roku: Wojciech Pszonak;
- Publiczne Gimnazjum nr 2: Nauczyciel Roku - Mateusz Maciąg, Uczeń Roku: Antonina Jamrozik;
- Publiczne Gimnazjum nr 3: Nauczyciel Roku - Marcin Piontek, Uczeń Roku: Kamil Barczyński;
- Publiczne Gimnazjum nr 4: Nauczyciel Roku: Henryk Łopuszyński, Uczeń Roku: Anna Michalska;
- Publiczne Gimnazjum nr 5: Nauczyciel Roku -: Rafał Urbaniec, Uczeń Roku: Katarzyna Sodzawiczny.

Wzorem poprzednich lat Basztary po rozdaniu nagród miały charakter wielkiej zabawy, w czasie której prezentowały się zespoły artystyczne z poszczególnych gimnazjów, a na koniec zagrał zespół "Blank" grający muzykę thrash metalową. Cała impreza odbyła się na placu szkolnym Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pszczynie przy sprzyjającej pogodzie oraz fantastycznej atmosferze.

Organizatorzy (Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Młodzież Zespołu Szkół nr 2, Publicznego Gimnazjum nr3 im. Jana Pawła II w Pszczynie) składają serdeczne podziękowania: za patronat nad imprezą "Basztary 2012" Burmistrzowi Pszczyny Dariuszowi Skrobolowi, Dyrektorowi Pszczyńskiego Zarządu Edukacji Marianowi Grygierowi, Pszczyńskiemu Centrum Kultury, Miejskiemu Ośrodkowi Rekreacji i Sportu oraz za pomoc i wsparcie: firmie "Tolex",firmie "Spimat" - Miłoszowi Spiączce, Zakładowi Zieleni Miejskiej w Pszczynie, absolwentce Publicznego Gimnazjum nr3 w Pszczynie - Mai Kurcius.

Marcin Piontek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj