Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 29 stycznia 2012
  • wyświetleń: 5609

Saperzy w Golasowicach

W środę 25 stycznia dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Golasowicach spotkały się z patrolem rozminowania Jednostki Wojskowej w Gliwicach.

golasowice, saper
fot. UG Pawłowice


Zalegające w ziemi niewypały i niewybuchy stanowią wciąż poważne zagrożenie na terenie Golasowic i ościennych miejscowości, dlatego też saperzy zwrócili uwagę uczniom na niebezpieczne przedmioty, jakie ciągle można znaleźć w lesie, na polu czy w ogrodzie. Żołnierze uczyli jak postąpić w przypadku natknięcia się na groźną "pamiątkę" z II Wojny Światowej. Ostrzegali przed zgubnymi skutkami dotykania,przenoszenia czy prób rozbrajania amunicji.

Prelekcji towarzyszył pokaz multimedialny i prezentacja pocisków, granatów i bomb. Każde dziecko mogło też sprawdzić działanie wykrywacza metalu, nałożyć elementy stroju sapera czy wypróbować wojskowe urządzenia łączności. To było największą atrakcją spotkania.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.